Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[a4 b5 1.8t ANB] poniżej 1/2 PB odpala za drugim razem


mutek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie. Auto bez instalacji gazowej.

Auto po postoju kilku godzinnym odpala za drugim razem chyba że jest ponad połowa zbiornika paliwa wtedy odpala od strzała. Jak już odpali to można zgasić i normalnie odpala,jeździ i nic nie przerywa.

-świece nowe
-filtr paliwa nowy
- był problem z koszyczkiem pompy paliwa mechanik zrobił i twierdzi że wszystko jest ok (aczkolwiek nic to nie dało)


i taka ciekawostka którą zaobserwowałem 100% sprawdzalności. Jeżeli auto robi króciutkie trasy np:3km że silnik nie zdąży się nagrzać auto zawsze odpala bez problemu po postoju kilku godzinnym bez znaczenia ile jest benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo w ADR-e 1.8 . Przypuszczam ,że  pompa paliwa kończy swój żywot ( a dokładnie to albo ma za duże opory

mechaniczne albo coś nie tak z jej zaworkami) i trzeba by w całości wyrwać chwasta.

Jak coś konkretnego stwierdzisz u siebie daj znać . Ja jeśli ogarnę temat zrobię to samo ale narazie trochę trudne warunki

temperaturowe .Póki co trzymam stan powyżej 1/2 i pozornie nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motor144  do tej pory nic nie zdziałałem. Mechanicy rozkładają ręce,mam tego dosyć już prawie pół roku minęło. W międzyczasie byłem u mechanika sprawdzał ciśnienie paliwa i czy go nie cofa. Twierdzi że jest wszystko ok. W każdym razie następnym krokiem jaki podejmę będzie kupienie używanej pompy paliwa i zrobienie podmianki bo skoro jak jest dużo paliwa odpala od razu to musi tam gdzieś być problem. Jakbyś wcześniej ode mnie ogarnął ten temat to też się odezwij. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podsune jakiś trop. Miałem podobne problemy. Wymieniałem pompy raz było lepiej raz gorzej. aż wreszcie zajżałem do regulatora ciśnienia paliwa. okazało się że przepuszczał paliwko do kolektora. a kiedy spadło ciśnienie w układzie po dłuższym postoju. miał problem za pierwszym razem  zapalić. może tutaj jest jakiś feler ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Podejrzewam że w baku rurki przelewowe są pokreszane i się zapowietrza jak jest mniej niż połowa baku. Tyle że u mnie quattro i trochę inny bak wygląd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...