Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto gaśnie podczas jazdy i nie odpala. a4b5 1.9 AFN


Kobuch5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów, jak w temacie problem mam taki, że podczas jazdy silnik gaśnie i nie odpala przez jakiś czas. Próba odpalania nic nie daje, wierci wierci i nic poza tym. Stało mi się tak juz 3 razy na dystansie 200 km. Za pierwszym razem posprawdzałem wszystkie bezpieczniki ale były ok. Wysiadłem z samochodu zamknąłem go z pilota otwarłem ponownie i odpalił normalnie, ale dzisiaj kilkukrotnie zamykałem otwierałem auto i nic to nie dawało, po jakiś 10 minutach i moze 6 próbach odpalił normalnie i dojechał na miejsce. Jak pali to wszystko działa ok. nic nie przerywa podczas jak gaśnie też nie szarpie ani nic po prostu się wyłącza zapalają się kontrolki jak przy zapłonie. Immo też się nie świeci ani ładowanie. Co to może oznaczać ? komputer przekaźniki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem nie masz dołożonego alarmu?
Może problem z alarmem powoduje odcięcie zasilania zaworu N109 w pompie i silnik gaśnie.
Podłącz vaga i sprawdź błędy w ECU silnika, zegarów i immo

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.

Kolega mial tak w swoim.

Jedzie sobie nagle samochod umiera i zabawa tzn czasem zapalil mu dopiero po pol godzinnej probie krecenia.

Winny okazal sie nie fabryczny alarm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja wygląda tak, że auto ma centralny z kluczyka i dołożoną centralkę i jakieś śmieszne pilociki. Czy może dla tego za pierwszym razem jak mi zgasł na parkingu przy próbie odpalania słyszałem jakby dźwięk alarmu tylko bardzo przyciszony, praktycznie przykładałem ucho do deski żeby usłyszeć cokolwiek. Czyli w takim razie wywalenie alarmu powinno skutkować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że moduł alarmu umiera.

Odepnij alarm wtedy się dowiesz czy to on powoduje gaśnięcie silnika.

 

Wysłane z OP3T

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...