Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T AVJ Jaki alternator?


HatefulEvil

Rekomendowane odpowiedzi

Z kodów wyposażenia wynika, że mam altek 150 A (8GR).  Z tego co wywnioskowałem z jakiegoś real oeam to pasuje tylko jeden o numerze B 903 016 Q - fajnie by było jakby ktoś mógł mi to potwierdzić.

Niestety co jakiś czas mrygnie mi kontrolka ładowania, więc chcę się zaopatrzyć w coś na podmiankę. W aucie dorobiona jest instalacja gazowa, webasto (obecnie się zjebało na zimie... :grin: ), zestaw głośnomówiący i kto wie co czeka go w przyszłości.

Czy jest sens zmieniać 150A na 190A?

W zależności od odpowiedzi to czego szukać i jeśli mocniejszego to czy trzeba do niego w tyczke zmieniać czy coś?

EDIT: widzę, że te mocniejsze są chyba tylko w wersji mocowanej śrubami wzdłuż alternatora, a nie w poprzek tak jak ja mam.

 

   
Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam alternator z A6 180A ale niestety nie pamiętam numeru. Musiałem tylko swoje sprzęgiełko przełożyć, wtyczka też pasowała.

Jest tylko jedno ale, po jakimś czasie zobaczyłem, że po przekręceniu na zapłonu nie zapala się kontrolka ładowania. Nie wiem czy było tak od początku, bo ładowanie jest i jeżdżę tak już kilka lat i nic się nie dzieje. Czyli tak jakbym nie miał kontroli ładownia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem 150A jeżdżąc krótsze odcinki, nie wyrabiał się. Ale to też raczej wina wyposażenia, u Ciebie raczej wystarczy 150A, no chyba że planujesz dołożyć grubo wyposażenia :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby złożyłem ofertę kupna 150 i lipa jest :> Zobaczę etce co z tym alternatorem z A6

EDIT. coś nie wyszło mi to szukanie :/

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/alternator-06e903016t-audi-a6-c6-i5043300769.html

Wyglądał tak jak ten z aukcji, tylko nie pamiętam czy to jest dokładnie taki numer.

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...