Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z spadająca temperatura a nowy termostat


kjuba7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem otóż nie dawni zauważyłem ze mój silnik traci temperaturę gdy jechałem zagrzał się do 90 stopni ale przy szybszej lub normalnej jeździe temp spadała do 70 stopni wiec postanowiłem wymienić termostat termostat został wymieniony na nowy z ASo pojezdzilem trochę samochodem auto zagrzało się do 90 stopni ale znów przy szybszej jeździe temp spadła do 70 tak samo było przy normalnej jeździe ze spadała do 70 wiece postanowiłem jeszcze wymienić dwie czujki płynu chłodniczego które są w tym silniku czyli jedna z tylu silnika pod turbo a druga na gorze silnika z przodu wymieniłem czujniki oryginał aso pojezdzilem ale nadal ta sama sytuacja proszę was bardzo o pomoc co to może być czy jakiś wadliwy termostat ? Czy gdzie jeszcze mogę szukać silnik ccwa 3.0 tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwiązałem właśnie :/ 059121113N tego nie wymieniałem a go on się znajduje w 3.0 tdi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest różnica w tym czujniki bo do mojego samochodu ma być z końcówka K i on był robiony do 2012 r mój samochód jest 2009 i jest ciężko dostępny ten czujnik znów drugi czujnik jest z oznaczenie N i jest sporo tańszy bo ten 133 a tamten 430 zł i różnią się trochę wyglądem nie wiem cyz środkiem tez ? Czy jest jakaś różnica w tych czujnikach czy ten N po prostu nowszy i mogę go zakładać czy lepiej założyć ten z literka K ?

Edytowane przez kjuba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

literka na końcu to tylko inne lata produkcji części /modyfikacje producenta/, możesz śmiało zakładać.

gwoli ścisłości to 1K0121113A termostat (plastykowa obudowa z wkładem który można kupić osobno i taniej wkład termostatu)

059121113N jest to tylko złączka bez elementu wykonawczego w środku.

Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić.

Edytowane przez pilKOZAK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok bo z tego co widza to tez różnią się wyglądem gabarytami i po tym powinien ustać problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jak wymienię dam znać ale ciężko jest się tam dostać. Usiałem ściągać dolot i czekam na uszczelki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie czy trzeba zamawiać tez nowa ta blaszkę co jest do tego termostatu która go trzyma czy można na starej założyć czy się rozciąga jakoś i możemy nie trzymać ? Bo nabiałem ja do końca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odpaliłem w końcu samochód (dlugo czekałem na części uszczelki) temp była -3 stopnie zagrzałem samochód później byłem nim przejechać jakieś 25 km i temperatura cały czas 90 stopni czyli raczej pomogło :) jeszcze potestuje i napisze dziękuje bardzo pilkozak za pomoc tak to bym nawet nie wiedział o tym drugim termostacie :) za pare dni napisze czy wszystko Ok ale na ta chwile mogę napisać ze udało się naprawić problem spadającej temperatury i jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok u mnie problem rozwiązany wymiana trgo termostatu ktr jest podany pomogła dzięki wielki a teraz jeszcze pytanie bo kolega w a4 silnik cała ma ten sam problem główny termostat tez wymieniony na niwy gdxie u niego będzie ten dodatkowy termostat albo jakiś nr trgo termostatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie  a4 b8 2009r. 143 Caga miałem problem z termosta wymieniłem wkład bo niby u mnie jest jeden wszystko wróciło do normy. Wczoraj zjeżdżając z góry na biegu bez gazu temperatura spadła trochę. Jak za żelem jechać normalnie wszystko wróciło do normy później w korku znow delikatnie spadła jak ruszyłem znów wszystko oki

Co może być przyczyną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka zostawiam info dla następnych szukających rozwiązania.
Kod części w silniku CCWA  059121113K (ja zakupiłem na ślepo N ale pasuje) 
Termostat znajduje się pod filtrem oleju dostęp bardzo słaby ale da się założyć bez rozwalania innych rzeczy . 

Objawy te same, spadająca temperatura ie trzymanie 90 wymieniony główny termostat. po 8 km dzisiaj 5st na zewnątrz miałem 90 na blacie.
Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...