Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samoczynne zamykanie auta na zapłonie


madeinitaly

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam pewien problem z moim A4 B7 2005 r. Mianowicie niedawno pojechałem na myjnie i jak zwykle nie gasiłem silnika bo się nie opłacało na te 3 min. Jakie było moje zdziwienie jak po umyciu okazało się że drzwi są zamknięte. Dobrze że miałem niedaleko do domu to podszedłem po zapasowe klucze i otworzyłem je z kluczyka. Dodam że bagażnik mogłem normalnie otworzyć więc zaryglowało mi tylko drzwi. Wczoraj sytuacja się powtórzyła pod domem, odpaliłem auto przejechałem może 300m, wysiadłem z niego żeby je odśnieżyć i znów drzwi zaryglowane. Ktoś wie czym to może być spowodowane ? ja rozumiem że drzwi się ryglują jak się przekroczy te 15 km/h ale żeby na postoju ?

Edytowane przez madeinitaly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki kluczyk jest w stacyjce to nie ma prawa się zaryglować. Ogólnie jak nie ma kluczyka w stacyjce to też mam losowe ryglowanie się drzwi. Ponadto nawet jak odchodząc od auta wciśniesz na pilocie nie zamykanie a otwieranie to auto i tak się zamknie po pewnym czasie samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę a jednak. Nie jest to regułą ale zdarzają się sytuacje gdzie jak wspomniałem zostawię odpalone auto na myjni i jak wracam to czeka mnie zdziwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się do tematu też mam tak nie raz że otworzę auto i po pewnym czasie samo się zarygluję to jest normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz, ale nie wejdziesz do środka i nie włożysz kluczyka do stacyjki to się zamknie samo, to takie zabezpieczenie w razie jakbyś przypadkowo otworzył auto z kluczyka w kieszeni itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryn_08 w sytuacji kiedy wciśniesz na pilocie otwieranie auta ale fizycznie nie otworzysz żadnych drzwi to po jakimś czasie auto samo się zamknie.

co do samoczynnego zamykania u kolegi madeinitaly to skontrolował bym wiązkę w drzwiach czy cos nie zaśniedziało i nie jest wilgotne na stykach, miałem podobny problem wariującego zamka, samoczynnego opuszczania szyb itp., co prawda nie w a4 ale też w aucie z grupy VAGa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może szwankuje zalany moduł komfortu bo przy odpalonym aucie nie powinny się same ryglować drzwi.

VAG wypluwa jakieś błędy ???

Bo to podstawa do diagnostyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czekaj na vag bo on wody nie pokazuje. Sprawdź czy moduł nie jest zawilgocony lub zalany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przejrzyj gumowe przelotki w drzwiach, mogą być przetarte/przerwane przewody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem mały test, przejechałem się kawałek żeby zamki się zaryglowały. Zatrzymałem się, odsunąłem szybę wysiadłem z auta zatrzasnąłem drzwi no i zamek oczywiście zamknięty. Wygląda mi na to że przy otwieraniu drzwi kierowcy nie odbezpiecza zamków. Lampka na drzwiach z kluczykiem gaśnie a mimo to zamki trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...