Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio concert pobiera 0,06 A czy to nie zadużo?


OLIVER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie :hi:

Pytanie mam do znawców elektryki ...

Postanowiłem sprawdzić pobór prądu gdy samochód stoi i wszystko jest po wyłączane . Podłączyłem Amperomierz (zakres 10 A ) szeregowo miedzy klemę a akumulator i co się okazało ze pobór prądu jest na poziomie 0,08 A i nie spadnie niżej . Znalazłem przyczynę . Jest nią radio  Concert  ori audi  (sprawne wszystko w nim funkcjonuje ok ) . wymieniłem go za Horusa jak padł w nim potencjometr  Po  całkowitym wypięciu radia  pobór prądu po czasie spada do 0,02 A ,Czyli jest super, winowajca to radio 

Pytanie ...Czy to nie za dużo połyka tego prądu to radio  w stanie spoczynku ? A może tak ma być bo ten typy tak mają?

Jak ktoś ma wiedzę na  ten temat proszę o wiadomość ... Szukałem podobnego tematu ale nie udało mi się nic znaleźć na moje pytanie 

Edytowane przez OLIVER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, też przymierzam się do pomiaru prądu bo chyba coś mi rozładowuje aku. Czy pomiar przeprowadzałeś na zamkniętym centralnym zamku czy na otwartym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arek8888 napisał:

Kolego, też przymierzam się do pomiaru prądu bo chyba coś mi rozładowuje aku. Czy pomiar przeprowadzałeś na zamkniętym centralnym zamku czy na otwartym?

Ja pomiar przeprowadziłem na otwartym zamku .Myślę ze u mnie to nie ma większego znaczenia bo samochód stoi u mnie cały czas otwarty bo mam garaż w domu ...:decayed: Ale tu nie oto chodzi bo u mnie ewidentnie radio bierze około 0,06 A  po pewnym czasie i ten pobór już nie spada bo czekałem dosyć długo  a w sumie to mam pobór jak pisałem jekieś 0,08 A i tu sie zastanawiam czy to nie za dużo .... Zaraz idę i posprawdzam raz jeszcze i opisze czy jest różnica na zamkniętym zamku 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdźcie sobie pobór po wygaszeniu Can. Kiedy zamykasz auto świeci awaryjka. Po wygaszeniu can powinien być nie aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak Panowie  U mnie jest wszystko Ok ...doszedłem co jest przyczyną poboru A  większego Ale po kolei ....

poszedłem wpiąłem  raz jeszcze miernik i tak to wygląda po wpięciu miernika zamknięciu drzwi ale nie na zamek pobór 0,10 A a po około 1 minucie  0,08 A i tak już zostaje ale kluczyk był cały czas w stacyjce i TU !!!mnie robiło w konia 

Wystarczyło wyjąć kluczyk ze stacyjki  i po około 1 minucie pobór spadł do 0,02 A nie zależnie czy centralny jest otwarty czy zamknięty  ...

UF  super :) że tak jest 

Dało mi do myślenia to jak po wyżej Koledzy pisali z tym zamkniętym zamkiem ...Jak widać u mnie to nie ma znaczenia ale ma znaczenie czy kluczyk w stacyjce czy jest wyjęty ...

Może komuś się to przyda  dzięki wszystkim za sugestie :hi:

Edytowane przez OLIVER
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tym razem ja zgłaszam się z problemem poboru prądu przez radio Pioneer. Mianowicie, ciągnie mi aż 0,2 A. Jak zdejmę panel radia to pobór spada do 0,02A, czyli wzorcowo. O co może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2018 o 18:20, Arek8888 napisał:

Panowie, tym razem ja zgłaszam się z problemem poboru prądu przez radio Pioneer. Mianowicie, ciągnie mi aż 0,2 A. Jak zdejmę panel radia to pobór spada do 0,02A, czyli wzorcowo. O co może chodzić?

normalka, miałem pionieraa, jvc i tak samo brał prąd do momentu wypięcia panelu przedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że taka uroda tego radia? Szkoda, bo nie chce mi się non stop zdejmować tego panelu. Swoją drogą, napisałem do przedstawiciela firmy Pioneer zapytanie w tej sprawie, ciekawe co odpiszą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkowicie nie trzeba wyjmować, wystarczy tylko wysunąć z jednej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On się nie wysuwa z jednej strony, tylko się odchyla cały do dołu na zawiaskach. A jak jest odchylony to świeci się żarówka pod napędem CD i gaśnie dopiero jak zdejmę go całkiem. Podejrzewam, że to ta lampeczka może być przyczyną takiego poboru prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...