Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wykres - A4 B8 Lift CJCA 2.0 TDI 134KM


Damis16

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie auto z wywalonym dpf.

Spora seria wyszła, możliwe to?? 
Przyrost dość mały bo już zaczynał dymić, podobno wtryskiwacze już są przysłabe na większą moc.

Jak się ustosunkujecie do tego ? ;)
 

 

Pozdrawiam

 

 

IMG_3760.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Damis16 napisał:

Czyli faktycznie tyle nie ma w serii?

Po 150 często mają ale u niego po 160, musiałbyś zmierzyć na innej takiej hamowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jesteś bardzo ciekaw to jedź na inną hamownię koszt około 100 ;)

A wykres bardzo ładny.

ja w zdrowym AVF w serii miałem około 150 kucy

CJCA ma 143 a nie jak w temacie 134 /czeski błąd?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj bogata seria daje słaby przyrost ,aczkolwiek bez zastrzeżeń ,a czemu wywaliłeś dpfa ? umarł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2017 o 18:11, Kodzak33 napisał:

Jego hamownia zawsze pokazuje mocne serie?

skąd info że hamownia r-perfomance zawyża? Masz potwierdzenie swojej tezy czy jest to tylko twoje zmyślone spostrzeżenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, inhosik napisał:

skąd info że hamownia r-perfomance zawyża? Masz potwierdzenie swojej tezy czy jest to tylko twoje zmyślone spostrzeżenie?

To takie ogólne spostrzeżenie wielu zainteresowanych m.in moje.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, czeski błąd. seria 143km.

dpf wywaliłem z tego względu, że wypalał mi się juz co 80km.... według komputera parametry jego były w normie.
Rogal podczas chipu mówił, że po propstu mogła być popękana ceramika i dlatego tak się działo, poza tym mając dpfa miałem okopcone koncówki wydechu. Nie tak baedzo jak bez dpfa ale były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego identycznego wątku pozwolę sobie podłączyć się do tematu.

Pacjent to moje A4 B8 CJCA MY2103. W mojej ocenie autko jest zbyt żwawe jak serię czyli 143hp, dzisiejsza wizyta na hamowni potwierdziła, jest 170,1 hp/396 Nm. Dodatkowo tuner  mówił o EGT i zbyt wysokiej temperaturze spalin w okolicy 4000 rpm dlatego widac ograniczenie dawki, ale dla mnie to nie problem, bo nie jeżdżę z taką prędkością przelotową, aby trzymać RPM w okolicy 4000 na dłuższą metę. W PL auto nie miało robione programu, potwierdza to poprzednia właścicielka, w DE autko jeździło w firmie, czyżby "Hans" zafundował sobie chipa? Tak na marginesie to wykres doopiasty ?

Zastanawiam się czy poprawiać program czy zostawić ..hmm...

tb4kySu.jpg

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Charls napisał:

Rodzi się teraz pytanie - to jest seria czy program?

a loga ciężko zrobić ? byłeś w zakładzie to czemu nie sprawdzili ?

7 godzin temu, Charls napisał:

ale dla mnie to nie problem, bo nie jeżdżę z taką prędkością przelotową, aby trzymać RPM w okolicy 4000 na dłuższą metę

dla Ciebie może i nie ale dla silnika już tak, z resztą widać że soft jest z d*py. Wystarczy parę sekund.

 

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale twoja wypowiedź nic nie wnosi sensownego,  pytałeś się silnika że źle się czuje czy jak? Tyle to ja tez wiem. Poza tym oczywiście że logi byly. Z tym parę sekund to poleciałes po całości, na pewno nie w tym programie

 

Wniosek jest taki że soft do korekty i szkoda bić pianę na mądrzejsze lub głupsze rozprawki

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Charls napisał:

pytałeś się silnika że źle się czuje czy jak?

gdyby umiał mówić to by Cie dawno zbeształ

14 minut temu, Charls napisał:

Poza tym oczywiście że logi byly 

w nich znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie, my z fusów nie wróżymy....

20 minut temu, Charls napisał:

Sorry ale twoja wypowiedź nic nie wnosi sensownego

wybacz, nie wiedziałem że jesteś totalnym noobem, myślałem że ogarniasz podstawy. Czego konkretnie nie rozumiesz ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Charls napisał:

Żeby nie zakładać nowego identycznego wątku pozwolę sobie podłączyć się do tematu.

Pacjent to moje A4 B8 CJCA MY2103. W mojej ocenie autko jest zbyt żwawe jak serię czyli 143hp, dzisiejsza wizyta na hamowni potwierdziła, jest 170,1 hp/396 Nm. Dodatkowo tuner  mówił o EGT i zbyt wysokiej temperaturze spalin w okolicy 4000 rpm dlatego widać chyba ograniczenie dawki, ale dla mnie to nie problem, bo nie jeżdżę z taką prędkością przelotową, aby trzymać RPM w okolicy 4000 na dłuższą metę. Rodzi się teraz pytanie - to jest seria czy program? W PL auto nie miało robione programu, potwierdza to poprzednia właścicielka, w DE autko jeździło w firmie, czyżby "Hans" zafundował sobie chipa? Tak na marginesie to wykres doopiasty ?

Zastanawiam się czy poprawiać program czy zostawić ..hmm...

EIWZfE9.jpg

hamowany w http://www.powerchip.pl/

auto po sofcie, ale jak widac po wykresie MO dośc lipnym bo spada juz przy 2000 obr/min

zrób logi i daj komuś konkretnemu program do poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywe szły agresywnie ale fajnie,  proponuję zacząć od porządnej diagnostyki.

BTW: EGT to właśnie temperatura spalin ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dev napisał:

auto po sofcie, ale jak widac po wykresie MO dośc lipnym bo spada juz przy 2000 obr/min

zrób logi i daj komuś konkretnemu program do poprawki

Zgadza się, gołym okiem widać lipę aczkolwiek od kilku lat auto jeździ bez żadnych problemów, ma 195 tys km. jedynym byl wysprzeglik skrzyni biegów. Logowałem go VCDS pod kątem ciśnienia doładowania to ładnie turbo trzymało w całym zakresie, bez spadków i przeladowań, korekcje wtryskiwaczy na poziomie 1 - 0,10 mg/suw, 2 - 0,03 mg/suw, 3 - 0,15 mg/suw i 4 - 0,28mg/suw, synchronizacja - 3, masa sadzy w DPF 22 gramy.  Pytaniem o soft czy serię chciałem niektórych zachęcić do dyskusji bo wiadome jest że to nie seria, ale cóż, fora rządzą się swoimi prawami i zawsze ktoś musi chcieć  zabłysnąć przed kimś, ja mam 50tke na karku, wolę stonowane dyskusje. Mapę poprawie ale to nie temat na cito, a jeśli już to najpewniej wpierw zrobię akcje serwisową w związku z afera spalinową. Po prostu liczyłem na jakąś pozytywną radę 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcin4x4 napisał:

Krzywe szły agresywnie ale fajnie,  proponuję zacząć od porządnej diagnostyki.

BTW: EGT to właśnie temperatura spalin ?

porządna diagnostyka była, parametry w normie, zapomniałem tylko wyżej napisać, że dawka dochodzi maksymalnie do 77 mg

widzę że wyzywasz mnie od totalnych nobów, widzę również że mieszkamy zapewne niedaleko siebie, może więc się spotkajmy i powiesz mi to w cztery oczy? Zapraszam, dla gości miłych drzwi u mnie są zawsze otwarte

BTW: wiem co to EGT, 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Charls napisał:

porządna diagnostyka była, parametry w normie, zapomniałem tylko wyżej napisać, że dawka dochodzi maksymalnie do 77 mg

widzę że wyzywasz mnie od totalnych nobów, widzę również że mieszkamy zapewne niedaleko siebie, może więc się spotkajmy i powiesz mi to w cztery oczy? Zapraszam, dla gości miłych drzwi u mnie są zawsze otwarte

BTW: wiem co to EGT, 

Zapomnij o sofcie z afery spalinowej. Po pierwsze program Ci zniknie po drugie auta więcej palą i egr-y siadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem, ale jak mam robić nowy program to może warto zaliczyć tę akcję serwisową a potem od razu na nowy program pojechać, przynajmniej nie będzie mnie już na liście do przeprowadzenia tej akcji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Charls napisał:

wiem, wiem, ale jak mam robić nowy program to może warto zaliczyć tę akcję serwisową a potem od razu na nowy program pojechać, przynajmniej nie będzie mnie już na liście do przeprowadzenia tej akcji 

To bardzo dobry pomysł, ps jak będziesz robił program to pogadaj z tunerem o wyłączeniu egr dpf podobno dłużej żyje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...