Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Dystanse


Krooger

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

Mam obecnie na wiosnę w A4 B5 felgi od A8 D3, tzw. Fat Five, które mają rozmiar 18/8,5/ET45 z oponami 225/40/18. Wszystko było pięknie do momentu kiedy nie wymieniłem "gwintu" MTS na gwint BILSTEIN. Okazało się, że koło wewnętrznie przyciera o zwój sprężyny (w BILSTEINIE są dłuższe sprężyny niż w MTS), więc kupiłem dystans z kołnierzem 10 mm. Oczywiście okazało się, że nie wejdzie na piastę, więc kupiłem 15 mm bez kołnierza (a przy okazji o średnicy 66,6 mm, bo nie było 57,1 przelotowego). Dokupiłem pierścień i założyłem. Okazało się, że pomimo tego, że na piaście zostaje kilka mm do centrowania, to felga ma zejście stożkowe i w żaden sposób nie chce osadzić się na piaście. Tak samo dzieje się z zimówkami, więc wywaliłem dystanse i przykręciłem wszystko na ori - na szczęście zimówki o nic nie przycierają.

I teraz zaczyna się zabawa. 15 mm to idealne spasowanie i chciałbym przy nim pozostać - każdy mm więcej to szansa na przycierkę o błotnik, którego chciałbym uniknąć. W związku z tym, że mam teraz w różnicy 57,1 i 66,6 trochę miejsca pomiędzy kołnierzem piasty, a dystansem, mogę dorobić pierścień zewnętrzny, który idealnie wpasuje się w stożek felgi i wsunie w tę szczelinę na ok 5 mm. W dobie drukarek 3D jest to wykonania, ale jest to MEGA rzeźba, a ja nie lubię rzeźby przy aucie.

I teraz moje pytania:

  • Czy 17 mm z kołnierzem to minimalny wymiar, który wchodzi na TYŁ?
  • Czy 10 mm przelotowego dystansu na TYLE scentruje felgę? To jest ewentualnie wymiar, który by mnie satysfakcjonował, ale będzie ciasno w środku.
  • Czy 5 mm przelotowego dystansu na PRZÓD scentruje felgę?

20171210_142346.jpg

20171119_174237.jpg

20171210_150706.jpg

20171210_150831.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...