Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwiek przy przyspieszaniu


tomson24

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jak sa mniejsze temperatury jak dodaje gazu to słysze dziwny dziwiek, tak jak na filmiku. jak się rozgrzeje silnik to go prawie nie slychac, jak jedzie się jednostajnie tez cisza, jedynie przy  przyspieszaniu. Silnik bardzo ładnie przyspisza, biegi zmienia płynnie, może ten model tak ma ?:)

 

Po przejechaniu paru km, zgaszeniu go i po krótkim postoju ten dźwięk ustaje

NAPRAWIONE: tylko z mechanika taki chu.. że nie powiedział co jest, samochód stał u niego 3 dni i powiedział za części i robote 180 zł... wiec pewnie jakieś łożysko

Edytowane przez tomson24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak łożysko, ale może być też któryś z pasków. Wyje tak od zera i tylko przy przyspieszaniu ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie od zera, od ok 20-30, tylko przy przyspieszeniu, jak przygazuje mu na neutralnym to tego nie słychać, tak samo jak przyspieszam powoli

 

ciekawe które to łożysko...

Edytowane przez tomson24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mi w chłodniejsze dni wyła pompa wspomagania , okazało się że przy pompie na wężu jedna opaska już puściła i układ się zapowietrzał. Zmieniłem opaskę i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gacek585 napisał:

 Mi w chłodniejsze dni wyła pompa wspomagania , okazało się że przy pompie na wężu jedna opaska już puściła i układ się zapowietrzał. Zmieniłem opaskę i jest OK.

ale też miałeś tylko podczas przyspieszania? czy na postoju również? u mnie jest to ciekawe ze jak po paru km go zgasze i odpale to już jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej było słychać właśnie przy wyższych obrotach. Jak tak zacznie wyć to zerknij do zbiorniczka czy nie pieni się płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gacek585 napisał:

Najbardziej było słychać właśnie przy wyższych obrotach. Jak tak zacznie wyć to zerknij do zbiorniczka czy nie pieni się płyn wspomagania..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gacek585 napisał:

 

tylko  u mnie wyje jedynie jak przyspieszam, jak dodaje gazu na postoju to tego nie slysze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz cos mi świta że może byc to dzwiek pompy powietrza wtórnego. Ona nie zawsze sie włącza dlatego po zgaszeniu silnika juz jej nie słyszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem kiedyś problem z napinaczem paska oprzyrządowania. Co prawda inny silnik, ale warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...