Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Piszczy w zawieszeniu


slick

Rekomendowane odpowiedzi

Przy skrecaniu i na nierownosciach straszni mi piszczalo zawieszenie z prawej strony z przodu. Tak jakby metal tarl o metal pisk nie do wytrymania. Pytalem wszytskich do okola i roze byly teorie ze wachacz ze przeguby i inne takie. Wkurzylem sie i kupilem WD40 zapsikalem wszystkie laczenia i po kilku kilometrach przestalo o nie piszczy do dzis (2 miesiace). Podejrzewam ze jakies bloto sie dostali i kawalki kamyczkow miedzy laczenia i to piszczalo. Nie wiem czy komus to pomoze ale mi pomoglo. A juz prawie znienawidziliem A4 :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy wstrzykuja (strzykawka-igla) w elementy gumowe olej i z tego co wiem to pomaga, nie piszczy.

Moim zdaniem jest to dzialanie krotkookresowe, piszczenie jest sygnalem, ze cos nie funkcjonuje tak jak powinno. Po pewnym czasie i tak trzeba bedzie wymienic element (najczesciej wahacz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy wstrzykuja (strzykawka-igla) w elementy gumowe olej i z tego co wiem to pomaga, nie piszczy.

Moim zdaniem jest to dzialanie krotkookresowe

Zdziwił by się na jak długo to może pomóc :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwny wstrzykiwaniu czegokolwiek w gumowe elementy zawieszenia, to przeciez likwiduje objawy, a nie przyczyne powstania, a naprawiac nalezy w taki sposob, zeby nie trzeba bylo wstydzic sie po sprzedazy auta przed jego nowym wlascicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często skrzypią sworznie lub elementy które posiadają przeguby kuliste,też tak rogiłem że wstrzykiwałem olej albo WD40 pomaga to na jakiś czas ale na pewno trzeba się liczyć z wymianą tych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez piszczało a niedawno wymieniałem wahacze kupiłem smar w spraju popsikałem przy sworzniach i spokój - to chyba ta sól z drogi bo z tego co słysze to ostatnio takie objawy sie mocno masiliły nie tylko w audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tez mam piszczenie ostatnio, bardzo denerwujące tym bardziej ze nie dawno wymienialem cale zawieszenie, i tez mam takie wrazenie ze sól zrobila swoje i wyplukala smar i skrzypi. Piszczecie cos o smarach w sprayu... CO POLECACIE w tym temacie bo oczywiscie nie WD-40???

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry smar powinien pomóc,ale mogą piszczesz sworzenie lub końcówki drążków.W każdym razie lepsza wcześniejsza obserwacja lub wymiana niż potem większy wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem wczesniej - smarowanie to pomoc dorazna, wskazana jest wymiana elementu.

Mam jednak pytanie do kolegow, ktorzy pisza, ze sol powoduje skrzypienie. Czy w trakcie sezonu zimowego i po nim myjecie podwozie auta?

Rozmawialem kiedys ze znajomym z Niemiec i twierdzil on, ze w Niemczech prawie wszyscy po zimie jada na mycie podwozia. Od czasu tej rozmowy wlasnie tak robie, czy tez tak robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi piszczalo w grudniu jak byly mrozy 13-15 popiszczalo i przestalo, caly styczen spokoj i wczoraj po wymianie przegubu wewn. i lozyska znowu piszczy, i znowu jest mroz, takze sadze ze samo zaraz minie, a na wiosne jak juz posprzataja ta sol z ulic to obowiazkowo na mycie i konserwacje podwozia, co to by sie audinka nie posypala jak moja stara r19 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie rację to wahacze tak napir..dalają, ale zastrzyk ze smaru (jakiegoś) to sam diagnosta na stacji przeglądów mi wstrzyknoł, czego to Polak nie wymyśli, oczywiście elementy do wymiany już czekają w garażu na lepszą pogodę( czyt. ocieplenie :decayed:)

[br]Dopisany: 22 Luty 2009, 08:47_________________________________________________

co to by sie audinka nie posypala jak moja stara r19

"trzonchają" mną takie porównania :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...