Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z ogrzewaniem (odpowietrzenie układu chłodzenia)


znachor287

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy wlewa na godzinę a potem mówią ze to nic nie daje, no i wcale się nie dziwię, moim zdaniem to na 15 min szkoda nawet zaczynać roboty, zostawiasz to minimum na 12 godz, ja to zalałem na wieczór i na drugi dzień po pracy skończyłem i efekt kolosalny, a już byłem nastawiony na wyciąganie nagrzewnicy i udało się praktycznie bez roboty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mógłby ktos mi wytlumaczyc gdzie ten cholerny wezyk z tego kruca wychodza zeby odpowietrzyc ten układ chlodzenia? bo nie moge go znalesc ''chyba zbyt ciemny jestem''

najlepiej jakby ktos jakies foto podrzucil bym był bardzo wdzieczny :)

---------- Post dopisany 23-06-2014 at 20:35 ---------- Poprzedni post napisany 22-06-2014 at 12:41 ----------

Witam ponownie Panowie tak caly czas mysle i moze to jest na lewej rurce taka dziurka i to sie delikatnie sciaga i tym sie odpowietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mógłby ktos mi wytlumaczyc gdzie ten cholerny wezyk z tego kruca wychodza zeby odpowietrzyc ten układ chlodzenia? bo nie moge go znalesc ''chyba zbyt ciemny jestem''

najlepiej jakby ktos jakies foto podrzucil bym był bardzo wdzieczny :)

---------- Post dopisany 23-06-2014 at 20:35 ---------- Poprzedni post napisany 22-06-2014 at 12:41 ----------

Witam ponownie Panowie tak caly czas mysle i moze to jest na lewej rurce taka dziurka i to sie delikatnie sciaga i tym sie odpowietrza ?

Oczywiście, że tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten temat i nadal nie mogę znaleźć rozwiązania w moim przypadku, chodzi o to że mam uszkodzony parownik na 100%, a mój panel klimatronika nie reaguje nie włącza się. Jest to auto robocze, i potrzebuję tylko samego nawiewu ciepłego powietrza na szyby przed idącą zimą. W zeszłym roku jeszcze działał w tym już nie. Nie mam obecnie zbyt dużo funduszy na zmianę auta, bo zakupiłem sprzęt do wykonywania mojej pracy, który był mi niezbędny. Natomiast jest szansa uruchomić sam nawiew ciepłego powietrza, uruchomić jakoś klimatronik? Bo wydaje mi się że parownik nie ma większego wpływu na tą sytuację, tak przypuszczam.

Audi to 1.8 V5 ADR 1999 rok, z przebiegiem już 450.000km, proszę o pomoc, bądź rady do kogo się udać z tym problemem na śląsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam następujące błędy

04.1 (G89) czujnik temperatury w kanale świeżego powietrza, ciągła przerwa, *04.1 (zobacz poniżej)
04.2 Czujnik temperatury w kanale świeżego powietrza, ciągłe zwarcie, zobacz 04.1

05.3 Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia), przód, czasem przerwa

11.7 Klapa centralna, czasem blokowana

13.7 Klapa nogi/odszraniacz, czasem blokowana

Czy te błędy powodują brak ogrzewania?

Jechałem sobie do pracy było ciepło a nagle zrobiło się zimno.Wskazania temperatury na klimatroniku wykluczają termostat.Leci lekkie ciepłe powietrze a jak się jedzie dłużej to zimne,także domniemam że muszę nagrzewnice przepłukać.Ale te błędy,jak je skasować?No i ten czujnik z kodu 4.1 gdzie on się znajduje??

Dzięki za pomoc

Silnik 1.8 ADR i w sierpniu wraz z rozrządem wymieniłem mu pompę wodna wraz z nowym płynem,od tamtej pory zrobiłem jakieś 8-10 tyś km

i jeszcze jedno pytanie z której strony jest wejście a z której odpływ?

Edytowane przez ZaoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam audi a4 1997 z klimatronikiem i moj problem polega na tym ze cały czas leci zimne powietrze , oba węże gorące temperaturę trzyma 90c proby odpowietrzenia konczyły sie tym że leciała woda odpowietrzaczem lecz po jeździe znowu powietrze lub piana , co robić prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam audi a4 1997 z klimatronikiem i moj problem polega na tym ze cały czas leci zimne powietrze , oba węże gorące temperaturę trzyma 90c proby odpowietrzenia konczyły sie tym że leciała woda odpowietrzaczem lecz po jeździe znowu powietrze lub piana , co robić prosze o pomoc

spróbuj przepłukać nagrzewnice miałem tak jak Ty i po płukaniu jest tak jak powinno być ciepłe powietrze z nawiewów, odpowietrzanie też nic nie dawało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam audi a4 1997 z klimatronikiem i moj problem polega na tym ze cały czas leci zimne powietrze , oba węże gorące temperaturę trzyma 90c proby odpowietrzenia konczyły sie tym że leciała woda odpowietrzaczem lecz po jeździe znowu powietrze lub piana , co robić prosze o pomoc

spróbuj przepłukać nagrzewnice miałem tak jak Ty i po płukaniu jest tak jak powinno być ciepłe powietrze z nawiewów, odpowietrzanie też nic nie dawało

a czym płukałeś ? bo myślę o wodzie z octem , a i jak długo to robiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplukalem woda bierzaca pod ciśnieniem, potem zalałem roztworem kamix, moze być ocet. Teraz jest ok, po samym plukaniu mnóstwo syfu wyleciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, temat jak najbardziej jest super :) Przyznam się, że nie zaglądałem tu do póki i mnie dotkną problem z grzaniem....
Zacznę od tego, że termostat mam do wymiany bo silnik przy obecnej temperaturze (+2/-5) nagrzewa się zaledwie do 70-80 stopni.
Główny problem pojawił się dziś. Jadąc leciało ciepłe powietrze i nagle słychać było ciche "cykanie" w okolicy climatronica po czym przestało w ogóle lecieć powietrze, nie leci na żadnym kanale i nie ważne jaki stopień nadmuchu był by ustawiony.
Miał ktoś podobny problem? Dodam, że wszystkie bezpieczniki są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na długo go zostawiłeś w tym roztworze ? oby pomogło bo wytrzymać nie idzie:-P

Niecałe dwa dni, ale jak pisałem najwięcej syfu wyleciało przy płukaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy juz sam nw moze cos doradzicie , nowa nagrzewnica,, nowy markowy termostat. , nowa chlodnica, podmieniany panel klimatornika (pokazuje wartosc prawidłową)

podmienione czujniki 191 i 192 i bez zmian,

a4 1.8t lpg . 99r

auto slabo grzeje na postoju, brak bledow vag, silniczki sprawne, jedyny sposob na ogrzanie wnetrza auta trzymanie na wysokich obrotach lub dynamiczna jazda

co sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że dopiero odpisuje.No więc u mnie była zawalona nagrzewnica.Potraktowałem ją roztworem z octu.Pomogło ale nie do końca. Wziąłem się za sprawdzenie pompy wody.Okazało się że pompa jest ok, a winowajca braku dobrego ciśnienia był pasek który ją napędza. Dodatkowo nagrzewnice raz jeszcze przepłukałem i teraz parzy ogrzewwnie juz na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Zepsuły mi sie silniczki nawiewu. Leci całkowicie zimne powietrze. Silniczki odpowiadające za klapy ogrzewania nie reagują. Wymagają wymiany lub naprawy.
Jeżeli chce wymienić silniczki to musza sie zgadzać numerki tych silniczków na moim jak i na zamienniku, musza być identyczne ? Czy wystarczy, ze podłączę silniczki z tego samego modelu auta i będzie działać ?
Audi A4 B5 97r 1.9 TDI
I tak przy okazji to jeszcze dokładnie jakie odpowiadają za cieplo? Czy to biały czerwony fioletowy ?
Czy może jest sposób aby je naprawić bez kupowania nowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś postanowiłem odpowietrzyć układ, bo od 1,5 roku brak u mnie grzania. Trochę poleciało powietrza i piany i jakby lepiej bylo, ale tylko na wolnych obrotach wentylatora klimy. Płyn sikał z otworu odpowietrzającego, ale szału nie było. Obydwa węże od nagrzewnicy gorące, po odpowietrzeniu ich temp. jest praktycznie taka sama. Poprzedni właściciel jednak zamienił węże, a bynajmniej tak mi się wydaje, bo wg. Sam naprawiam Audi A4 wąż odpływowy nagrzewnicy jest po prawej stronie w dieslu, a u mnie jest po lewej, jak w benzynie. Moje pytanko, to czy zmiana przewodów może powodować brak grzania? I czy warto czyścić nagrzewnicę (drożna jest), żeby grzało jak należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po walce z odpowietrzeniem układu do 15 minutach płyn dalej nie sika z otworka węży. co jest aż tak cieżko go odpowietrzyć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...