Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne,mechaniczne otwieranie klapy bagażnika


Andrzejx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Czy ktoś z Was montował siłowniki ze sprężynami w klapie bagażnika? Lub same sprężyny? Przycisk otwarcia klapy z kluczyka powoduje samoczynne podniesienie klapy do góry.

http://allegro.pl/automatyczne-otwieranie-klapy-bagaznika-audi-a4-b8-i7061904915.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób na forum to montowało, ja również. Przy dodatnich temperaturach działa tak jak powinno natomiast przy ujemnych siłowniki słabną i nie są w stanie podnieść klapy ale sprężynki ładnie odpychają na około 30 cm i w takiej pozycji siłowniki ją utrzymują więc spokojnie można otworzyć dalej klapę popychając za plastik od wewnętrznej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałeś komplet/siłownik+sprężyna/ czy same sprężyny? Zastanawiam się nad założeniem samych sprężyn w kolorze niebieskim. Są mocniejsze.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

................. podbijam , ktoś wie jaki wymiar tych niebieskich spręźyn ogarnie temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2018 o 11:35, Racestar napisał:

................. podbijam , ktoś wie jaki wymiar tych niebieskich spręźyn ogarnie temat ?

przyłączam sie do pytania czy któraś z tych spręzyn podejdzie do oryginalnych siłowników??

 

https://allegro.pl/uzytkownik/EUROAUTO-ZBYT2/klapy-bagaznika-silowniki-254553?order=m

 

Edytowane przez wielik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zamienników kupiłem Automatyczne otwieranie bagażnika sprężyna 19 x 38 (7017068302)  jak próbowałem do oryginalnych siłowników to jest tam na pewno  za ciasno. 

Czyli sprężyna musi być krótsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Axel1 napisał:

Do zamienników kupiłem Automatyczne otwieranie bagażnika sprężyna 19 x 38 (7017068302)  jak próbowałem do oryginalnych siłowników to jest tam na pewno  za ciasno. 

Czyli sprężyna musi być krótsza.

 

oryginalny silownik bez problemu sie da rozebrac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozebrać tylko odkręcić trzeba zakończenie siłownika dobrymi kombinerkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Axel1 napisał:

Do zamienników kupiłem Automatyczne otwieranie bagażnika sprężyna 19 x 38 (7017068302)  jak próbowałem do oryginalnych siłowników to jest tam na pewno  za  powinno być 19x32.

 

Do oryginałów powinno być 19x32 /chyba/:)

Edytowane przez Andrzejx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam polskie siłowniki KROSNO + niebieskie 38x19 i jest ok, klapa sama się otwiera wszystko idealnie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłowniki mam dobre więc wolałbym zamontować do oryginalnych same sprężyny.  Potrzebuję potwierdzenia informacji czy niebieska sprężyna 19x 32 pasuje i będzie to działało jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim poście zrobiłem błąd pisząc 19x32:facepalm:. Przepraszam. Powinno być 19x38:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Andrzejx napisał:

W poprzednim poście zrobiłem błąd pisząc 19x32:facepalm:. Przepraszam. Powinno być 19x38:).

przeciez kolega Axel1   napisał ze nie pasują do oryginalnych.. 

Edytowane przez wielik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej do firmy która na alledrogo sprzedaje sprężyny do otwierania klapy. Podałem model auta i napisali że 19x38. Montują na siłowniki albo razem ze swoimi siłownikami sprzedają komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania czy do a4 b7 sedana też można zamontować takie sprężyny jak 19-38 i będą pasować i co najważniejsze działać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B8 avant  zamontowalem  sprężyny niebieskie 19x38 w siłowniki Krosno i klapa odskakuje  porządnie  ale nie podnosi całkowicie tylko do połowy (najprawdopodobniej  przez zbyt słabe siłowniki CHYBA 540N i temp  na minusie)  są niestety  minusy bo klapę zamyka się dość ciężko i klapa lekko odstaje.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2017 o 11:35, zabiello napisał:

Sporo osób na forum to montowało, ja również. Przy dodatnich temperaturach działa tak jak powinno natomiast przy ujemnych siłowniki słabną i nie są w stanie podnieść klapy ale sprężynki ładnie odpychają na około 30 cm i w takiej pozycji siłowniki ją utrzymują więc spokojnie można otworzyć dalej klapę popychając za plastik od wewnętrznej strony.

Potwierdzam to co kolega napisał - dokładnie tak to się zachowuje. Na samym początku trochę ciężko się zamyka klapę ale z czasem sprężyny się wyrabiają. Dla mnie jest OK i zakup uważam za w pełni udany.

Edytowane przez bladzio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2018 o 20:27, wielik napisał:

U mnie w B8 avant  zamontowalem  sprężyny niebieskie 19x38 w siłowniki Krosno i klapa odskakuje  porządnie  ale nie podnosi całkowicie tylko do połowy (najprawdopodobniej  przez zbyt słabe siłowniki CHYBA 540N i temp  na minusie)  są niestety  minusy bo klapę zamyka się dość ciężko i klapa lekko odstaje.. 

Zrobiło się cieplej i moje siłowniki podnoszą klapę bez problemu  jakby komuś to było potrzebne na przyszłość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...