Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 t bład silnik p0012


patis33

Rekomendowane odpowiedzi

witam

przeszukałem forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi i mam nadzieję że w dobrym miejscu pisze ( pierwszy post ) -  audi a4b6 1.8 t + gaz avj 150 km 

a więc

ubywało mi oleju mechanik wymienił kruciec od odmy i wymienił uszczelkę pod pokrywą , niestety dalej ciekło i ostatnio okazało sie że leje pod napinaczem paska - wymienił uszczelkę natomiast po wymianie po kilku km zaświecił mi sie bład p0012 camshaft position timing over retarded bank 1 - jest to błąd napinacza lub łańcuszka z info co znalazłem

objawów jako takich nie ma - tzn. chodzi ładnie jak wcześniej nie słuchać stuków łańcuszka - raczej normalnie, nie ma falowania obrotów, co do wycieków to nie wiem bo za krótko a i olej valvolin 5w 40 maxlife- zalany jest i dolane tak ze na całej miarce pokazuje 

pytanie co robić

- czy to może być jakiś czujnik padnięty lub niedopięte kable 

- czy można z tym jeździć  z tym czy coś może się poważniejszego stać

- czy mechanik mógł coś zepsuć ( wcześniej tego nie było a robił przy tym więc innej wersji nie biorę pod uwagę ) 

 

jak macie jakieś pomysły lub ktoś miał podobną sytuację proszę o info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodziło o uszczelkę pod napinaczem łańcuszka, a nie paska :P Sprawdź vagiem wartość w bloku 93. Mechanik przy wymianie uszczelki mógł przestawić rozrząd. Sprawdź jeszcze wtyczkę od nastawnika przy napinaczu czy jest dobrze wpięta.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego walczę z błędem p0010- P0010 - nastawnik wałka rozrządu po stronie ssania/lewa/przód, rząd cyl. 1 - nieprawidłowe działanie obwodu prądu 

Brakuje delikatnie mocy przy 2-3tys obrotów. Zamówiłem zawór N205 i zobaczę. Ale u Ciebie może kończyć się już napinacz. Jest na ten temat obszerny wątek https://a4-klub.pl/topic/254579-napinacz-łańcuch-rozrządu-bex-avj/?page=44 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przem8 - tak oczywiście nie paska tylko łańcuszka za szybko pisałem :) a tak wracając do tematu vaga nie mam muszę gdzies podjechać wtyczkę sprawdzę jeszcze 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, erka napisał:

Ja kolego walczę z błędem p0010- P0010 - nastawnik wałka rozrządu po stronie ssania/lewa/przód, rząd cyl. 1 - nieprawidłowe działanie obwodu prądu 

Brakuje delikatnie mocy przy 2-3tys obrotów. Zamówiłem zawór N205 i zobaczę. Ale u Ciebie może kończyć się już napinacz. Jest na ten temat obszerny wątek https://a4-klub.pl/topic/254579-napinacz-łańcuch-rozrządu-bex-avj/?page=44 .

możliwe że się kończy ale to mu pomógł ktoś bo tego przed uszczelnieniem nie było wiec spartolił ktoś robotę w takim razie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...