Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie i kopci na biało


Radzik.wys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem zacznę od początku zakupiłem audi a4 b5 v6 2.8 ben+lpg nie miała katalizatorow więc wstawiłem strumiennice i wymieniłem sondę lambda bo była w połowie skręconą na kostki. Błędy skasowane a  Objawy są takie że samochód pali 5l na 20 km i kopci strasznie na biało.  Czuć w spalinach benzynę.  Co robić pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ubywa ci plynu a nie ma go w oleju to duze prawdopodobienstwo ze spala sie w cylindrach i masz nieszczelnosc pewno gdzies miedzy glowica a skrzynia korbowa

sprawdz cisnienie jak kolega Arek mowi i wszystko bedziesz wiedzial, powinno byc ok 13.5 bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą woda to niekoniecznie masz rację, mamy 3 x v6 od audi i we wszystkich ubywało wody, w jednej delikatnie korkiem (uszkodzony), w pozostałych z węży, albo w czasie się poluźniło albo przy rozrządzie cos źle poskładali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, skyman napisał:

Z tą woda to niekoniecznie masz rację, mamy 3 x v6 od audi i we wszystkich ubywało wody, w jednej delikatnie korkiem (uszkodzony), w pozostałych z węży, albo w czasie się poluźniło albo przy rozrządzie cos źle poskładali. 

tyle, że od spalania plynu akurat kopci na bialo, Tobie tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby spalało płyn i kopciło z tego powodu to zapach tego dymu byłby słodkawy, a nie śmierdział benzyną. Ta wymieniona lambda jest ori? Na pewno wszystko dobrze podłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2017 o 17:12, kajmanovsky napisał:

tyle, że od spalania plynu akurat kopci na bialo, Tobie tez?

Kopci parą we wszystkich, w jednym było trochę kopcenie po dobrze rozgrzanym silniku ale po wyczyszczeniu odmy sytuacja jest teraz analogiczna jak w dwóch pozostałych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 2.8 też kopci na biało, za wydechem gryzie w gardło jak cholera, jeszcze w tym miesiącu jedzie na UPG. Do tego mam spadek ciśnienia na 1 cylindrze, wszędzie 12,5, a na nim 8.5. Płynu ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...