Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Tylnego Silniczka od Wycieraczki Pomoc


kojot90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam nadzieje, że trafiłem w odpowiedni dział. Mianowicie chciałem wymienić silniczek od tylnej wycieraczki do szyb.

I tutaj moje pytanie, czy ktoś to robił ? Czy ktoś może doradzić co i jak ? Oraz kolejne pytanie, czy to musi być oryginalny silniczek, czy pasuje np. od jakiegoś seata też czy VW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, nie wiem jak z dopasowaniem z innego pojazdu, ale wymiana banalna, śruby do tapicerki masz w uchwytach do zamykania klapy oraz pod tójkątem, wyciągnij lampkę oświtlenia tą biało-czerwoną, potem delikatnie, ale stanowczo odciągaj tapicerkę, trzyma się na bodajże 4 zatrzaskach. Gdy to ograniesz to już silniczek masz na wierzchu. Z zewnątrz klapy zdejmij plastik w miejscu mocowania wycieraczki - jest tam śruba mocująca samo ramię. Silniczek jest zamocowany na chyba 2 albo 3 śrubach torx. Dojdziesz do tego co gdzie i jak. Ja kupiłem używkę już kilka lat temu tu na forum i śmiga do teraz, a wymieniałem z powodu pożaru w samochodzie.. :kwasny: powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odpiać te 4 zatrzaski ale nadal się gdzieś z tyłu trzyma masakra aż coś urwalem jakiś plastkik, nie mogę tego z tyłu sciagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz delikatnie poodginać te boczne słupki i wtedy mocniej szarpnąć spróbuj od strony szyby pociągnąć powinno puścić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz ściągać całego poszycia jesli boisz się że coś urwiesz. Jak wymieniałem u siebie to odpinalem tylko te pierwsze zatrzaski i odchylilem poszycie. Idzie się dostać do silniczka i go wyjąć przy odrobinie cierpliwości.

Edytowane przez Lukasz_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...