Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LPG wariuje - proszę o rady :)


lukaszmiszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdzecznie i już na wstępie - wesołych świąt życzę :)

Sprawa ma się tak:

Odpalam samochód bez problemu, nie szarpie, nie telepie. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury następuje przełączenie na LPG. Z początku wszystko jest ok ale po kilku minutach kontrolka piszczy i miga, tak jakby się skończył gaz. Po wyłączenie gazu i właczeniu spowrotem wszystko działa przez kolejne 5-10 minut a następnie jest powtórka - pikanie itd. Czasami też kontrolka wariuje. Raz pokazuje 3 kreski, raz jedną (w zbiorniku jest prawie połowa)

Dodatkowe info:

W tamtym roku ten sam problem pojawił się 2 może 3 razy w zimie, w momencie gdy jechałem ok 140 km/h.

Problem zaczął się idealnie po zatankowaniu gazu (pewnie nikłe szanse że to jakiś lewy gaz no ale zawsze to jakieś info)

Podsumowując:

Wiem że muszę z tym pójść do gazownika jednak najpierw chciałbym poznać Wasze opinie i sugestie aby uniknąc niepotrzebnych kosztów u majstra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś czujnik pewnie ze wskazaniem na ten od temperatury reduktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona, instalacja naprawiona.

Zależało mi bardzo na tym żeby zrobić to przed świętami. Chyba tu na forum ktoś polecał "klinika lpg" w Warszawie i ja również polecam.

Padł czujnik ciśnienia gazu. Robota ekspresowa, dodatkowo pan majster wszystko poustawiał i wyregulował na cacy. Naprawdę polecam, widać że znają się na robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...