Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycięcie jednego katalizatora 3.0 ASN


Dearm

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z dolnym katalizatorem w Audi a4 b6 3.0 ASN strona 4,5,6 cylinder czyli po prawej od przodu silnika. Katalizator jest prawdopodobnie zapchany. I teraz pytanie czy mogę wyciąć tylko z jednej strony i wspawać rurkę dopóki nie znajdę innego sprawnego katalizatora? Czy będzie jakiś problem z kompresją czy cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, ale wycinaj dwa od razu. Każdy tłumikarz wyspawa ci downpipe'a. Katów nie musisz mieć. Chory wymysł ekologów. Potem do tunera bo po 50 km wyskoczy Ci check engine. Tuner ok. 200 zł za usunięcie sond lambda tych za katem. Kupowanie innego "sprawnego" ale zapewne używanego kata to porażka. Żeby V-ka pracowała prawidłowo musi mieć podobny przepływ gazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam właśnie wywalone katy, poprzedni właściciel wywalił ale błędu nie skasował, u mnie w okolicy koszt usunięcia błędu max 200 zł od ręki, będę robić w tym tygodniu. dodatkowo mam nieszczelny układ po wspawaniu rurek w miejsce katów i łcznika elastycznego także do roboty, a w planie chciałbym zamontować wydech (nie wiem czy dobrą drogę obieram) jak w brzmienie w V8, czy warto zamontować układ z S4 lub innego 4.2 ? przeglądam forum i sie doszukać jeszcze nie mogę czy ktoś robił taki swap do 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...