Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria szyberdachu


regan79

Rekomendowane odpowiedzi

Auto a4 b8 avant 2009. Moze ktoś miał podobny problem. Szyber sie nie otwiera, unosi sie lekko prawa strona i wraca, lewa nawet nie drgnie. czy ktos miał podobny problem? Wygląda jak by linka lub jakies cięgno spdło lub pekło. Błędów brak. rwać podsufitkę czy jest jakiś patent na otwarcie mechaniczne jak w starszych wozidłach.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz panel z oświetleniem wnętrza i można awaryjnie otworzysz dach, korbka do kręcenia powinna być od wewnętrznej strony na pokrywie bezpieczników z lewej strony kokpitu. Ja miałem podobny problem skończyło się na wymianie całej panoramy bo pękła linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się ciepło i sobie przypomniałem o daszku. rozumiem,że zestawów naprawczych raczej nie ma. najgorsze to prucie sufitu, nie nawidzę ruszać fabrycznie spasowanych elementów wnętrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat do B8 nie znalazłem, ale nawet gdyby był to i tak trzeba wszytko rozebrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie silniki dzialaja ale nie chce sie otwierac .... linka w miejscu a silnik kreci... chyba czeka mnie rozebranie i nasmarowanie linek na nowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie silnik tylko tylko trochę uchylał dach o potem albo się wyłączał albo słychać było jak zębatka przeskakuje po lince.

Jeżeli u Ciebie słychać tylko "lekką" pracę silnika to pewnie nie napędza on w ogóle linki bądź, linka jest już zerwana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam panoramiczny szyberdach z roletą.  Dzisiaj chciałem odsunąć roletę,  odsunęła się tylko odo 1/4 i stanęła. Przy wciskaniu przycisku odsuwania / zasuwania, roleta anie nie drgnie, słuchać tylko pstrykający przekaźnik, zlokalizowany mniej więcej na samym tyle dachu. Próbowałem roletę popchać / pociągnąć ręka,  ale też anie nie drgnie, tak jak by przyspawana do dachu. (wcześniej tego nigdy nie sprawdzałem, być może tak ma być bez żadnych luzów.). Wcześniej roleta płynie się otwierała i zamykała.

Czy miał ktoś podobny problem ? we jak to naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...