Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik g62


Vexart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio po odpaleniu silnika na zimnym włączył się wentylator i włączał się za każdym razem silnik 1.8t. Więc wymieniłem czujnik g62 zielony kupiłem go na allegro:

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-wody-audi-a4-b5-b6-b7-a6-c5-oe-i6838004418.html?snapshot=MjAxNy0xMi0wOVQxNjozNDozMC4xMzFaO2J1eWVyOzhiZjQ2NWJmMzQxMzhjNmE5ODk5Mzc5OGYyZjg0Y2M1YTQxZTM5NTYxODM0MTNhNGJhZTA1MGRjNzhhYTc2N2Q%3D#thumb/1

ma znaczek audi i volkswagena oraz numer 059919501A  tak jak oryginał chyba nie jest to podróba?

na starym czujniku silnik według wskazówki nagrzewał się do 90 stopni (połowa skali) po około 5 minutach jazdy około 3km i wskazówka zatrzymywała się i w ogóle nie zmieniała pozycji.

Na nowym czujniku wskazówka podnosi się dopiero po 10minutach jazdy. (temperatura na zewnątrz -1. auto z lpg) i podczas jazdy wskazówka się ciągle waha nie dochodzi do połowy skali. Dopiero podczas dłuższego postoju wskazówka leci do połowy.

Prosił bym o pomoc. Czy nowy czujnik działa poprawnie i czy tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się wymienia części bez odpowiedniej diagnozy. :facepalm:

 

VAG podłącz i sprawdź w blokach odczyty z czujników wszystkich. A to, że włączął Ci się wentylator wcale nie musiało być od czujnika. Może być wilgość pod ECU w przekaźnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był błąd zbyt niskiej temperatury na tym czujniku. Czujnik nie był drogi.

Ale ten nowy działa poprawnie??

No jeżeli stary i nowy jest taki sam to z którymś jest coś nie tak skoro pokazują co innego.

Właśnie nie mogę sprawdzić bloku 7 nie mam oryginalnego vaga. i nie wiem skąd wziąć :/

Edytowane przez Vexart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miej na uwadze to ze G62 ma dwa obwody, jeden jest do wskaznika na desce a drugi do ECU wiec najlepiej sprawdz kompem czy wartosci sie pokrywaja,

vcds lite ma te funkcje tylko nie pamietam ktory to kanal pomiarowy :c

 

Edytowane przez kajmanovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ECU sucho przekaźniki mają czyste styki. Nie było tam wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet ori czujnik nie musi być pewny.jakiś czas temu kupiłem do a3 1.8t taki sam czujnik,te same numery z tego co pamiętam i był zje.....y. zaniżał o 30st!oddałem na reklamację i uznali.kupiłem eps i jest ok

 

Edytowane przez michcio28810
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Wciąż niestety mam problem z czujnikiem g62/g2 zakupiłem niedawno drugi nowy oryginalny po podpięciu temperatura silnika jest poprawna lecz temperatura podawana na zegary jest o około 15 stopni mniejsza bez znaczenia na zimnym czy na ciepłym silniku. W czym może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...