Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima, coś hałasuje po włączeniu


MARTiiii

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik bez klimy chodzi ładnie.

Gdy tylko włącze klimę to słychać gdzieś z silnika jakieś brzęczenie, piski. Gdy tylko przełącze Klimę w tryb ECON hałas znika, wyłącze funkcję ECON znowu zaczyna coś hałasować z komory silnika.

Klima chłodzi, wysztko działa. Pasek klinowy od sprężarki, może jego napinacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze wentylator elektryczny u mnie np. tak jest otworz maske to uslyszysz skad to dobiega dokadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworze maskę to nie moge tego znaleźć, gdześ z lewej strony to hałasuje (stojąc przed silnikiem) ale gdzie dokładnie to właśnie nie wiem. Najdziwniejszcze że przy włączeniu trybu ECON to cichnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się dobywa jakiś hałas po włączeniu klimy ale to paski :grin:

[ Dodano: 2006-05-18, 20:12 ]

Jak otworze maskę to nie moge tego znaleźć, gdześ z lewej strony to hałasuje (stojąc przed silnikiem) ale gdzie dokładnie to właśnie nie wiem. Najdziwniejszcze że przy włączeniu trybu ECON to cichnie.

Co to jest ECON :?: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem co to za funkcja klimy ta ECON, nie mam instrukcji i za bardoz nie wiem na czym to ma polegać - mnie wieje, mniej paliwa zużywa nie wiem. To się pojawiło po liftingu w 99r na nowym panelu klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie Martiii econ czyli trb ekonomiczny mniej chlodzi mniej pali sprezarka od klimy zostaje odłaczona po wcisnieciu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam ECON , ale rzeczywiście może to być "ekonomiczne". Moim zdaniem hałasują Ci paski pod obciążeniem klimy a kiedy włączysz ECON może sprzęgło klimy z lekka odpuszcza i paski cichną :?: :roll: :grin:

Łukasz uprzedziłeś mnie :sad: a chciałem być pierwszy :roll: ale dobrze kombinowałem :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkcja ECON rozłącza pracę sprężarki, od razu slychac jak się wyłącza, wtedy chodzi tylko zwykły nawiew do kabiny.

u mnie po włączeniu AUTO slychac pracę sprężarki, taki delikatny szum z prawej strony komory silnika, a jak załączy się wiatrak od klimy to chodzi auto wtedy jak odrzutowiec taki wydaje dzwięk :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to coś ze sprężarką albo paskiem klinowym. Mam nadzieje, że pasek tylko. Musze zajżeć tam bo nawet nie wiem czy tą sprężarkę osobny pasek klinowy napędza czy jaki tam.

Czy sprężarki te da się naprawić w razie czego, czy trzeba nową kupowac jak już całkiem zacznie wariować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacz od klimy chodzi cały czas z silnikiem, jak włączasz klime to na sprężarce jest elektromagnes i załancza klime, a może sprężarka sie kończy lub jak koleczy piszą pasek do wymiany bo pod obciążeniem się ślizga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po wlaczeniu klimy piszczal wentylator WD 40 psiku psik i juz cisza nastała :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę tego zlokalizować ;). Stawiam na pasek bo dziś było mokro i dźwięk się nasilił. Słychąc to tylko przy niskich obrotach - chyba, może zagłusza.

Czy ta sprężarka jest na samym dole pod filtrem powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...