Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie Multitronica


krzysiek735

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie czy można jakoś zakodować skrzynie Multitronic (8-stopniowa) w A4 B8 Lift żeby po odpaleniu samochodu przesuwając dźwignię do tyłu startowała z D a nie z S jak to mam w tej chwili. Muszę za każdym razem przerzucać na D. Czy istnieje też możliwość żeby między zegarami również na D pokazywało na którym biegu się jedzie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment :D  Przecież masz rozpiskę przy wybieraku. Jak przesuwasz max do tyłu to jasne że będziesz miał S. Wystarczy nie przesuwać do S, a do D. Nie przekodujesz tego :D
Multitronic nie pokazuje biegów dopóki go nie wrzucisz w M, gdzie emuluje on zwykłą skrzynię automatyczną z 8 przełożeniami. Ale taka jazda jest bez sensu, bo się traci to z czego słynie CVT czyli "nieskończoną" ilość przełożeń.

Proponuję zapoznać się z tym jak działa multitronic, bo wydaje mi się, że brakuje Ci tej wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem. O tych skrzyniach coś tam wiem bo prowadzę warsztat i czasem trafiają na wymianę oleju i adaptację, najczęściej pełzania do przodu i tyłu. Moja to skrzynia po lifcie i ciągnąc wybierak do tyłu mam po kolei P,R,N i D/S (przełączanie między D i S odbywa się kliknięciem w tył dźwigni że tak powiem) a nie jak wcześniej osobno D i S. Pokazywanie biegów oczywiście  można zmienić w kanałach adaptacyjnych  VCDS ale tylko na S. W starszych skrzyniach można było to zrobić zarówno na D jak i S. Jednak zastanawia mnie fakt że po każdym odpaleniu samochodu przesuwając dźwignię na D/S startuje z S i muszę jeszcze raz kliknąć w tył żeby jechał na D. Wcześniej jakoś u klientów nie zwracałem na to uwagi, ale po zakupie takiego wozu z tą skrzynią mi to osobiście przeszkadza. Czy da się to zmienić?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Minęło już trochę czasu od założenia przeze mnie tego tematu i dalej nie rozwiązałem problemu. Przewinęło się u mnie trochę samochodów z tą skrzynią i wszystkie po odpaleniu startują z D ( tylko nie mój). Kodowania były zazwyczaj 00001 lub 00002 ale nic to nie wnosi do sprawy. Może należy zakodować dodatkowo inny sterownik? Grzebię VCDS-em i nic nie mogę wyczaić. Chyba że ktoś wcześniej majstrował w sofcie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie masz w MMi przestawiony tryb jazdy z auto na sport lub własne ustawienia? Chociaz wydaje mi sie ze po każdorazowym wyłączeniu silnika ustawienia powinny wrócić na auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś w vcds przestawić bo masz teraz zamienione z D na S i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2018 o 22:11, krzysiek735 napisał:

Czy nikt nie pomoże? Czy wasze CVT 8-stopniowe po lifcie też po odpaleniu startują z S? 

Nie, mój normalnie z D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...