Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju, odma/turbo?


Edge31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,zauważyłem ostatnio dosc spory wyciek oleju w moim Ajm'ie. Dołączam filmiki co i jak,za co się zabrać?Dlaczego w układzie dolotowym jest dość sporo oleju?Węże w oleju,skapuje już na plecionki,kolektor wydechowy wszystko w oleju.

 

 

Edytowane przez Edge31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR sie poci standardowo.  Umyj cały silnik i obserwuj gdzie zacznie się pojawiać olej. Często lubi puszczać uszczelka pod klawiaturą. Auto nie kopci , nie bierze oleju?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic nie kopci,przynajmniej ja w lusterku nie widzę,jedynie w nocy jak auto przyświeca z tylu to taka delikatna mgiełka jak kurz z ulicy.Co do brania oleju nic takiego nie zaobserwowalem.A powiedz mi co to za dźwięk z turbawki? 

Z egr'a leci z tych otworów pod grzybkiem,tylko wymiana ? Ew. czyszczenie bo może się nie dotykać i tam wali ? Skąd tam może walić w ten dolot olejem ? Odkrecilem wężyk od odmy i tam też trochę oleju jest :(

Edytowane przez Edge31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr wyczyść i zaslep blaszka. Kolektor przy okazji też możesz wyczyścić. W odmie zawsze bd troche oleju. Możesz zastosować oil  catch tank albo odpiac odme i wsadzić rurkę do jakiejś butelki bd widział ile oleju się w niej zbierze.  Co do turbo chodzi trochę głośno. Było regenerowane czy coś bo widzę ze muszla jest dość czysta. Zdejmij dolot od turba i sprawdź luz na wirniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...