Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T bfb szarpanie na LPG....;/


krakus4891

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie:)

Wiem ze okres swiateczny ale moze znajdzie się ktos kto zainteresuje sie moim problemem...:))
Pacjent to a4 b7 1.8T BFB, równo rok temu zalozona LPG stag, Reduktor ACR 01, 4qbox bassic, barracuda 130nl. Na gazie zrobiłem do dzis 
jakieś 17tys, wiec podzespoły jeszcze na gwarancji.
Niestety od miesiąca silnik strasznie szarie na lpg (niskie biegi,redukcje , obroty raczej poniżej 2,5tys.) na benzynie oczywiście wszystko ok. Wymieniłem 4 świece ngk platynowe, poprawa trochę jest ale szarpanie nadal pozostało. Przed trasa (1100km) na kompie nie było żadnych błędów, po trasie wyskoczyły błedy 16684 i 16685
czyli wypadanie zapłonu na 1 cylindrze.....Błedy wiec skasowałem i przełożyłem cewke z 1 cyl. do 4-tego. Krotka wycieczka, trochę "palowania",
 i check na desce a na vagu wypadanie zapłonu na 4 cyl (16684 i 16688).....Co radzicie zrobić...? wymienić ta cewkę jak na kazuje logika...? Dodam ze check miga tylko raz
na desce, a zazwyczaj podczas szarpania go brak.
W środę jestem w Krakowie u gaziarza i chciałbym wiedzieć na czym stoję, bo on pewnie będzie szukał błędów wszędzie tylko nie w instalce...;/ 

Co koledzy doradzicie...? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przem8 napisał:

Skoro błąd idzie za cewką to logika nakuzuje ją wymienić:p 

Wiem ze tak wskazuje tylko czy wyeliminuje to szarpanie skoro na pb idzie jak szatan?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś w zasadzie, wiesz, że Ci wypadają zapłony na gazie na konkretnej cewce. Nie pamiętam, który kanał ale da się to też podejrzeć na żywo, poszukaj obie w dziale diagnostyka.

Edytowane przez rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krakus4891 napisał:

Vagiem moge jakos zaplon sprawdzic?

kanały 14,15,16 sprawdzasz wypadanie zapłonów.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze jak chcesz na gazie jezdzic bez problemow to powinienes wymiec wszystkie swiece i cewki, i problem na kilkadziesiat tys z glowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...