Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8TQ AEB 97r] Koledzy, co to za czujnik??


adamq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

W moim A4 z silnikiem 1.8T (AEB) mam niepodłączony jeden czujnik :frown:

Oto zdjęcia (od razu przepraszam za jakość, bo robione telefonem)

c9aa87d8318bf699m.jpg4f03888be28d0746m.jpg

Mógłby mi ktoś powiedzieć co to za czujnik?

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz wskazania temp. silnika na liczniku?

Bo on jakoś tak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
A masz wskazania temp. silnika na liczniku?

Bo on jakoś tak wygląda.

no chyba będzie ten właśnie co wysyła sygnał na licznik. Wydaje mi się, że masz racje.

[ Dodano: 08-03-2007, 10:42 ]

hack, masz jakąś wtyczkę niepodpiętą w okolicy tego czujnika? Powinna być.

Jest jeszcze inna opcja. Sprawdź VAGiem czy masz błąd. Wtedy powinieneś wiedzieć co to za czujnik na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura wyświetlana jest prawidłowo (zarówno cieczy chł. jak i oleju). W VAGu brak błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Temperatura wyświetlana jest prawidłowo (zarówno cieczy chł. jak i oleju). W VAGu brak błędów.

osz to dziwne coś :confused:

Kurcze wygląda jak dwupinowy czujnik temp. wysyłający sygnał na licznik :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem wczoraj na to szczególnej uwagi, ale możliwe, że miał 3 piny :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Nie zwróciłem wczoraj na to szczególnej uwagi, ale możliwe, że miał 3 piny :rolleyes:

nie no na zdjęciu nie chce wyjść inaczej niż 2 piny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegar od temperatury jest OK.

1aa491548e548f13m.jpg

Załączam jeszcze jedno zdjęcie czujnika (robione wieczorem - przy latarce :smile: )

19440ceefbedeb65m.jpg

Czujnik jest koloru niebieskiego, ma dwa piny. Koło niego znajduje się drugi czujnik (chyba 4 piny). Ten drugi czujnik jest podłączony, a ten niebieski nie :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

wychodziłoby, że to taki czujnik http://allegro.pl/item170835279_oryginalny_czujnik_temperatury_vw_audi_skoda_seat.html

Swojego czasu trochę pisałem sam o tych czujnikach bo trochę chciałem się dowiedzieć bo u jednych był zielony, u drugich niebieski a teraz się okazuje, że znalazł się przypadek, że są oba naraz :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odpowiedź jest pewnie taka: ktoś zmieniał króciec, bo był pęknięty i lało z niego, ale nie miał takiego, w którym jest zamontowana zaślepka, więc zatkał to jakimś czujnikiem i zostało.

Albo założył króciec od innego auta, gdzie był taki czujnik, więc nie ruszał i dodał ten na 4 piny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd8604735f66ad30m.jpg

Coś takiego znalazłem w ETCE. Czyżby to był czujnik od klimatyzacji??

[ Dodano: 13-03-2007, 20:10 ]

Oglądałem takie samo Audi jak ja mam (1.8T Q B5) tylko, że z 1995 roku i tam były dwa czujniki podłączone. Wyposażenie mamy prawie identyczne np. Klimatronic. Pomóżcie chłopaki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odkopuję temat, ale dowiedziałem się, że do tego czujnika idą kabelki koloru brązowo-żółtego i brązowo-czerwonego. Nie wie nikt, gdzie mogą one iść??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odkopuję temat, ale dowiedziałem się, że do tego czujnika idą kabelki koloru brązowo-żółtego i brązowo-czerwonego. Nie wie nikt, gdzie mogą one iść??

ale co ci sie dzieje klima ci nie działa ......... :question: .ten czujnik temp moze wspópracowac z klimatyzacja ,niezezwoli na załaczenie klimy ponizej zadanej teperatury płynu chłodzacego silnika,ja osobiscie niespotkałem sie z nim, ale w innych markach aut sa systemy rozbdowane ze zanim sie załaczy klima to musi wszystko byc ok :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem temat.. Jeżeli wejdę do menu serwisowego klimatronika i wybiorę c51, to temperatura sama rośnie (wystarczy, że włączę zapłon), a tak to powinna chyba z tego czujnika brać temperaturę?? W zimie to trochę wkurzające, bo od razu podnosi się nawiew (jak jeszcze powietrze się nie dogrzało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...