Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] DPF oraz problem z czujnikiem oleju.


Chmielu10

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć  ;) 

Zakupiłem ostatnim czasem A4 B7  2.0TDI  BRD 170KM quattro, fabrycznie z DPF , lecz właściciel wyciął go   i została pusta puszka. 

I chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda sprawa kiedy oddam auto na przegląd techniczny i naprawę kilku rzeczy do ASO. Czy mogą odmówić mi przyjecia samochodu przez brak DPF'a albo zażądać ponownego przywrócenia? 

Zauważyłem także, że przez brak DPF'a słychać cichy świst turbiny przy zmianie biegów-  1,2,3 , pozniej nie słychać. Świst wydobywa się zaraz przy wciśnięciu sprzegła i zmianie biegu. Dodam także, że turbina była regenerowana w tym roku. 

A drugi problem to problem z czujnikiem poziomu oleju. Na fis'ie wyskakuje błąd o niskim stanie oleju a pomimo olej jest w granicach pomiędzy min a max. Błąd zanika kiedy otworze  maskę i z powrotem ją zamknę. Błąd pojawia się z powrotem  po przejechaniu 60-100km . Rzadko się zdarza ale pojawia się także  kontrolka Oleju z napisem: Sensor.  Znika po jakimś czasie kiedy auto jest na chodzie.  Czy czujnik do wymiany? Dodam także, że nie sprawdzałem auta pod VAG'iem bo nie mam takiej możliwości aktualnie. 

Byłbym wdzięczny o jakieś rady  :) Pozdrawiam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam swist to podobno norma po wykastrowanym DPF chyba pozostaje się przezwyczajic skoro miałeś turbo regenerowane...
Co do kontrolek to masz zrobiona pompę oleju? Sprawa imbusa?? Czujnik masz tak umiejscowiony że po otwarciu maski się resetuje u mnie poziom oleju błędnie wskazywał bagnet pomogła wymianą w ASO.
Nie wiem jak ASO i DPF nie wypowiem się ale odmówić chyba niczego nie mogą!!


Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu chcesz jechać prawie 11 letnim autem do ASO ?

Czy znasz ich stawki za rbh ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do aso? Banda wymieniaczy i tyle w temacie. Co masz do roboty?

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wstępnie myślałem żeby do aso ale to jeszcze kwestia przemyślenia. Z resztą wyjdzie jak zwykle ;)

22 minuty temu, ecobuda napisał:

Dlaczego do aso? Banda wymieniaczy i tyle w temacie. Co masz do roboty?

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
 

No trochę rzeczy jest : Wszystkie filtry, Olej wymienić. Ustawić reflektory bo za wysoko świecą  i oślepiaja innych.

Wymienić prawy górny wachacz bo luzy ma. Dość do skutku z tym czujnikiem oleju  bo to dziwna sprawa ;)

Czujniki parkowania z tyłu nie działają . Po wrzuceniu wstecznego długi dźwięk jest, lecz nie ostrzega, że za blisko jestem przeszkody. 

I zrobić coś z nadajnikiem od centralnego zamka, bo pilot działa tylko przy aucie. Z dalsza juz nie idzie zamknąć auta z pilota. 

i wymienić zamek od strony kierowcy bo jest uszkodzony- nie idzie wsadzić kluczyka do zamka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest nie wiadomo co, ogarnięty mechanik od VAG'ów śmiało poradzi sobie ze wszystkimi bolączkami.

W ASO jak zobaczysz rachunek za te czynności, to usiądziesz z wrażenia.

Edytowane przez TomekTdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry, oleje, ustawienie lampy to są podstawowe rzeczy które każdy mechanik zrobi. Szkoda kasy na ASO. A co do czujnika parkowania to długi dźwięk pojawia się wtedy gdy jest uszkodzony któryś czujnik. Świst u mnie też zaczął występować zaraz po wywaleniu DPF.

Wysłane z galaxy s7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ...radek... napisał:

Filtry, oleje, ustawienie lampy to są podstawowe rzeczy które każdy mechanik zrobi. Szkoda kasy na ASO. A co do czujnika parkowania to długi dźwięk pojawia się wtedy gdy jest uszkodzony któryś czujnik. Świst u mnie też zaczął występować zaraz po wywaleniu DPF.

Wysłane z galaxy s7
 

No nic dzięki za odpowiedzi ;) Zna ktoś jakiś rzetelny i godny polecenia  warsztat na terenie krk?  Najbardziej mi na tym zależy . mozna na pw podesłać by nie robić niepotrzebnej reklamy albo spamu ;)

Można przymknąć:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...