Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Zamowione :) Gosc jest na urlopie ale jak przyjda wysle foto i napisze jak to swieci :)


88c9eb027b1f18ec26d6fa187e842755.jpg
Kupilem takie ledy iii te 42mm co sa podwojne to swieca w innym kolorze niz reszta tamte bardziej na bialo a te bardziej na zolto. Niby kolor zimny ale kolor sie rozni i to widac niestety. Zrobie fotke jak to wyglada i zapodam na czasie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem i odpisal mi tak:

Producent podaje,że barwa zimna to barwa w przedziale ok 3300-7000K i każda zarówka mieszcząca się w tej skali jest określana barwą zimną http://www.modernhome.pl/data/include/cms/baner/fgdfdg3b.jpg

i pogadane. Podjade do sklepu i zaplace wiecej i kupie sobie 2 zarowki w takim kolorze zeby pasowaly do tamtych bo zamawiac nie ma sensu jeszcze raz bo kij wie co przyjdzie i czy bedzie pasowalo do reszty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a ja mam inne pytanie, czy ktoś z was przy wymianie Ba9s (to są te dwie małe żarówki pod sufitem między rurką 42mm) miał problemy ? nie mogę u siebie wymienić tych dwóch żarówek na ledy.. żarówka idealnie pasuje, led jest jakiś luźny i nie świeci..


Wiem, że troche odkopane ale może komuś się przyda.
Z tymi żarówkami jest taki problem, że mają odwrotnie minus z plusem. Zostaje albo kupic żarówkę bez polaryzacji (są takie dostępne, droższe o pare złotych) albo pobawić się troche lutownicą, rozmontować zarówkę i samemu zamienić druciki.

Osobiście też kupiłem nieświadomie takie ledy ale właśnie dziś zabrałem się za to i samemu drugim sposobem sobie poradziłem, a lutownice w ręku trzymałem drugi raz w życiu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiegos pewnego typa co ma dobre ledy na allegro??

Bo tutaj gdzie mieszkam to jest jakas porazka. Za leda 42mm takiego sieta chca 18zl to juz lekka przesada no i wybor zaden :(

ja brałem od gościa co się nazywa Rabel_

Kupowałeś u niego diody bez polaryzacji, bo nie widze ich w jego ofercie ? Jak z wytrzymałością ledów, stosowałeś jakieś rezystory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałeś bez polaryzacji nie miał w ofercie.. a po za tym jeszcze wtedy nie wiedziałem o zmienionej polaryzacji ..i musiałem bawić się lutownicą jak kolega TidiVelDante..

po paru miesiącach mogę już coś napisać o wytrzymałości.. zauważyłem że te rurki na podświetlenie rejestracji dyskotekę sobie robią.. tylko ja mam te blaszki takie średnie tam i nie ma idealnego styku.. a po jakimś miesiącu kolejne rurki zaczęły mrugać.. te w bagażniku.. w środku na razie działają nie mrugają...

nie stosowałem żadnych rezystorów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem te żarówki ledowe do podświetlenia kabiny i ta długa płaska fajnie działa ale już te pojedyncze po bokach nie działają. Tak samo jak dwie postojówki które zamówiłem na allegro u gościa Rabel_

NIE POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te pojedyncze po bokach w podsufitce nie działają bo odwrotnie masz plus z minusem.. trzeba zmienić polaryzację w tych ledach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety żarówka to nie led.. jakbyś nie podłączył żarówkę będzie działać.. (łatwo to sprawdzić na żarówkach "rurkach") z ledami niestety jest inaczej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarła do mnie paczka z Chin (aliexpress) z kompletem żarówek led (10 zł za komplet) , oczywiście lutownica i zmiana polaryzacji. Wszystko ładnie świeci tylko po włączeniu przycisku od bocznych lampek zapalają się wszystkie trzy. Ktoś wie czemu ? Nie przeszkadza to w ogóle tylko zastanawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może czasami trzeba kupić coś lepszego...

Przecież nie powinno być tak że wszystkie ledy są kiepskiej jakości...

Tylko jakie są dobrej jakości ? :mysli: W temacie LEDów w tablicy rejestracyjnej ludziska kupowali różne wynalazki: te tanie i drogie i wszystkie tak samo się przepalały :confused4:

witam u mnie w b6 mam zamontowane żarówki w środku i w podświetlenie tablicy takiego typu żarówki, w tablicy mam już rok i nic się nie dzieje świeca jak głupie :grin:

http://allegro.pl/zarowka-led-3w-c5w-cob-c10w-rurka-mocna-39-mm-fv-i4829258796.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobić podświetlenie nóg w przedlifcie?

(wiem, ze link był w piwrwszym poście, ale niestety nie działa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany! Kilka pytań:

B5 polift

Przód podsufitka

1. Rurka 42mm dla najlepszego efektu ile diód? 4,6,8,9? (Ogromny wybor...) jaki kąt świecenia?

5dd2cf6e1d1b92ad00b23e1035498f30.jpg

Bedzie git?

2.Ba9S 5 diód czy szukać wiecej?

7bdee71fc4a92814bdea2532c58b39b0.jpg

Będzie git?

3. W5W na nogi ile diód? Płaska czy okrągła?

a)7a33e007759a4ea34722126b3190a72b.jpg

b )fc7985109a36daa8d10f7e988bf7e28f.jpg

Nad tylna kanape

4. Ba9S 5 diód wystarczy?

fa309522bc33c2fb694acd209de35ed1.jpg

Bagażnik (Avant)

5. Rurka 36mm po 4 diody będzie ok czy mniej/wiecej? Jak macie u siebie?

194bc81bcf5a70450f3387351f1e51c8.jpg

Nikt nic??

Edytowane przez Romeck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w polifcie 2001 rok też przy wymianie  żarówek podsufitki potrzebna jest zmiana polaryzacji przy LEDach ?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Znalazłem posty, z których wynika,że w polifcie takiego problem nie ma. Pozdrawiam:)

 

Edytowane przez Billings
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2016 o 14:30, Romeck napisał:

Pany! Kilka pytań:

B5 polift

Przód podsufitka

1. Rurka 42mm dla najlepszego efektu ile diód? 4,6,8,9? (Ogromny wybor...) jaki kąt świecenia?

5dd2cf6e1d1b92ad00b23e1035498f30.jpg

Bedzie git?

2.Ba9S 5 diód czy szukać wiecej?

7bdee71fc4a92814bdea2532c58b39b0.jpg

Będzie git?

3. W5W na nogi ile diód? Płaska czy okrągła?

a)7a33e007759a4ea34722126b3190a72b.jpg

b )fc7985109a36daa8d10f7e988bf7e28f.jpg

Nad tylna kanape

4. Ba9S 5 diód wystarczy?

fa309522bc33c2fb694acd209de35ed1.jpg

Bagażnik (Avant)

5. Rurka 36mm po 4 diody będzie ok czy mniej/wiecej? Jak macie u siebie?

194bc81bcf5a70450f3387351f1e51c8.jpg

Nikt nic??

i co mozesz sie podzielić jaki efekt i co wybrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomoge Ci kolego. Odpuściłem sobie temat i zostalem przy ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...