Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

a ladnie rozswietlaja caly klosz na podsufitce, czy sweica punktowo?

ani te co na zdjęciu jak również te co w pierwszym poście nie świecą punktowo :)

ładnie oświetlają wnętrze, a te co Karol założył są mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ladnie rozswietlaja caly klosz na podsufitce, czy sweica punktowo?

ani te co na zdjęciu jak również te co w pierwszym poście nie świecą punktowo :)

ładnie oświetlają wnętrze, a te co Karol założył są mocniejsze.

a gdzie kupic? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ladnie rozswietlaja caly klosz na podsufitce, czy sweica punktowo?

ani te co na zdjęciu jak również te co w pierwszym poście nie świecą punktowo :)

ładnie oświetlają wnętrze, a te co Karol założył są mocniejsze.

a gdzie kupic? :rolleyes:

A np tu: http://sklep.ledy.pl/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysły ciekawe piszecie.. :good:ja wczoraj wymontowalem panel z podsufitki i zamontowałęm zamiast zarówki 4 diody flux. teraz szukam jakichs czerwonyc z 3 mm z katem swiecenia 15 stopni zeby wstawic w panel i zeby mi ladnie oswietlalo konsole srodkowa plus do tego zamontuje jeszcze 1 swiatło z tylu w podsufitce no i nad tymi bialymi diodami zamontuje po 1 czerwonej ktora bedzie swiecila bardzo slabym swiatlem i bedzie podswietlala klosz lampy mysle ze efekt bedzie niezly:) jak tylko to wszystko zrobie to wzuce foty :) pozatym myslalem jeszcze o zrobieniu podswietlenia klamek i nog ale rezygnuje z tego bo nie chce robic z auta choinki.. zastanawia mnie jeszcze w jaki sposob i jaki to by byl koszt zeby zrobic z tylu elektryczne szyby.

:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak zrobisz foty to wrzucaj

ja w b7 zrobilem elektryke z tylu. Wiazki plus mechanizmy 400pln no i oczywiscie boczki...ja akuratnie wymienialem wnetrze wiec przy tzw. okazji :) ale warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym myslalem jeszcze o zrobieniu podswietlenia klamek i nog ale rezygnuje z tego bo nie chce robic z auta choinki.. zastanawia mnie jeszcze w jaki sposob i jaki to by byl koszt zeby zrobic z tylu elektryczne szyby.

:naughty:

W nowszych wersjach A4 to prawie standart - tzw. pakiet oświetlenie :)

Co do szybek to u mnie koszt coś około 600-700 za wszystko - dokładnie nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem całe oświetlenie a4 z 1998 roku na led. Świeci super jednak miałem podobny problem jak koledzy. Lampki boczne w podsufitce nie chciały swiecić ze względu na odwrotną polaryzację led. Zamieniłem kabelki czarny z biało czarnym jak radzili koledzy w tym poście i świecą bez problemu. Teraz jednak zapalając jedną z bocznych lampek l/p osobnym przyciskiem zapala się lampka lewa bądź prawa oraz zawsze światło środkowe (rurka). Tak samo zamykając auto lamka rurkowa w podsufitce się zapala natomiast jak otwieram gaśnie. Coś jest nie tak zamiana kabli spowodowała w/w skutki negatywne co robić? Które przewody należy jeszcze zamienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jednak zapalając jedną z bocznych lampek l/p osobnym przyciskiem zapala się lampka lewa bądź prawa oraz zawsze światło środkowe (rurka). Tak samo zamykając auto lamka rurkowa w podsufitce się zapala natomiast jak otwieram gaśnie. Coś jest nie tak zamiana kabli spowodowała w/w skutki negatywne co robić? Które przewody należy jeszcze zamienić?

Też tak mam , w sumie to ja wpadłem na to żeby pozamieniac kable , moze trzxeba to zrobic inaczej , nie mam pojecia. na razie zostawiam tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no innej mozliowsci nie ma, trzeba zamieniac kabelki w oprawce. Polaryzacji nie przeskoczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

842bac720406fae8m.jpg

15637018f116f321m.jpg

Tak wygląda oświetlenie zamontowane u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no innej mozliowsci nie ma, trzeba zamieniac kabelki w oprawce. Polaryzacji nie przeskoczysz...

No właśnie, może nie koniecznie w oprawce :mysli:

musiałbym się tym na żywo pobawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no innej mozliowsci nie ma, trzeba zamieniac kabelki w oprawce. Polaryzacji nie przeskoczysz...

No właśnie, może nie koniecznie w oprawce :mysli:

musiałbym się tym na żywo pobawić...

no albo rzecz jasna na drugim koncu owych kabelkow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no albo rzecz jasna na drugim koncu owych kabelkow :)

tylko problem jest w tym ,że nie moge zlokalizować tych kabli , był temat w którym jest opisane które to kable i które kostki (niby są umieszczone z lewej strony nóg kierowcy)ale ma sie to nijak do rzeczywistości , dlatego musiałem polecieć po najmniejszej linii oporu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no innej mozliowsci nie ma, trzeba zamieniac kabelki w oprawce. Polaryzacji nie przeskoczysz...

No właśnie, może nie koniecznie w oprawce :mysli:

musiałbym się tym na żywo pobawić...

no albo rzecz jasna na drugim koncu owych kabelkow :)

No jeżeli by to było takie proste to by teraz takich problemów nie mieli...

Jak widać, żeby normalnie działało to trzeba to jakoś inaczej zrobić,

nie tylko zwykła zmiana kabelków :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no albo rzecz jasna na drugim koncu owych kabelkow :)

tylko problem jest w tym ,że nie moge zlokalizować tych kabli , był temat w którym jest opisane które to kable i które kostki (niby są umieszczone z lewej strony nóg kierowcy)ale ma sie to nijak do rzeczywistości , dlatego musiałem polecieć po najmniejszej linii oporu :)

Wtyczki, a w zasadzie druga strona kabelkow jest kolo bezpiecznikow pod kolumna kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak ja nie mam pakietu oswietleniowego :( ale chcialbym sobie zalozyc i teraz mam pytanie ad podswietlenia po otwarciu drzwi mam czerwony plastik i teraz mam szykowac zarowke instalka tam jest czy wszystko musze ciagnac??!! Jesli tak to czy da sie bez rozbierania boku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy chodzi Ci o światełka w drzwiach czy jak ? Jesli o te swiatełka to zapewne będziesz musiał dociagnać wiazke pod te czerwone swiatełka :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...