Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie na zakupy iść to wiem doskonale :wink4:

Napisz mi tylko czy kupować jakies specyficzne LEDy - o jakiś konkretnych parametrach, jakaś firma to zacznę działać i przetestuje jak to działa :)

może jakieś fotostory zrobię :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.ledy.pl/product_info.php?cPath=95_111&products_id=550

Tu można sporo znaleźć.

Zależy jaki efekt chcesz uzyskać i gdzie te LED-y umiejscowić, jaki kąt świecenia, jaka jasność itp.

Są jeszcze takie fajne LED-y (postojówki) od razu z wbudowanym rezystorem i też można je wykorzystać wewnątrz auta. Ja na przykład mam takie wstawione w głośnikach od kompa i są od razu podpięte pod transformator... (pierwszy link) :decayed:

http://moto.allegro.pl/item536439694_postojowki_led_w5w_t10_r10_walcowe_140_st.html

http://moto.allegro.pl/item529782087_postojowki_led_w5w_t10_r10_4_led_140_stopni.html

A co do kupna to obojętnie jakie ledy, ważne jest jedynie to żeby nie przekroczyć prądu 20mA bo się sfajczą na 100%

Chyba że są to ledy na wyższy prąd (np 80mA), ale "zwykłe" diody mają ograniczenie do 20mA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czy obojetne to zalezy do czego będą zatosowane bo np te walcowe nie nadaja sie do oswietlenia nóg chyba ze zostawisz je wiszące na kabelku :thumbdown: ponieważ swiatło z tego led W5W jest skierowane wprost a tam musi byc światło pod katem 90 stopni aby efekt był zadowalający i oswietlał nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zabezpieczeń to można kupić LEDy odrazu z rezystorami i takie też się palą. Wiele też zależy od diody bo są LEDy i LEDy. Jakość wykonania też wiele znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czy obojetne to zalezy do czego będą zatosowane bo np te walcowe nie nadaja sie do oswietlenia nóg chyba ze zostawisz je wiszące na kabelku :thumbdown: ponieważ swiatło z tego led W5W jest skierowane wprost a tam musi byc światło pod katem 90 stopni aby efekt był zadowalający i oswietlał nogi

Dlatego napisałem że zależy jaki chcemy mieć efekt po wykonaniu pracy bo LED-ów jest od groma z różnymi "bajerami". I tylko tym względem kierujemy się przy kupnie diodki no i wiadomo nie jakiś najtańszy syf na rynku... odpowiedni rezystor i można montować. :good::kox:

A następnie podziwiać efekt prac

Co do zabezpieczeń to można kupić LEDy odrazu z rezystorami i takie też się palą. Wiele też zależy od diody bo są LEDy i LEDy. Jakość wykonania też wiele znaczy.

Wiadoma sprawa. Ale ledy się nie palą z innego powodu niż ze zbyt dużego prądu. Ja zawsze nawet jak zakupię diodę z rezystorem to obliczę rezystancję i sprawdzę czy wszystko jest ok. i ma działać. Chyba że jest wada fabryczna w strukturze to wtedy już nic się nie poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce oświetlić środek na biało, czyli wszystkie żaróweczki wymienić: Te pod nogami i te w podsufitce :) Mam jeszcze plan na klameczki, zeby na czerwono jak w B6 sie świeciły :)

To chcem zrobić :)[br]Dopisany: 28 Styczeń 2009, 00:58_________________________________________________Aha, właśnie też słyszałem o tych z wbudowanym rezystorkiem i po takie mam zamiar sie wybrać, jak się uda to w tym tygodniu - zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... tak się temat o tych diodach kręci... może i ja coś sobie zamontuję w środku :decayed:

:naughty: ja jutro jadę na zakupy i jak tylko mrozu nie będzie to walczę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarko a co konkretnie będziesz wymieniał??? i na jaki kolor :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ea54872c38b5a6de.html[br]Dopisany: 28 Styczeń 2009, 23:10_________________________________________________u mnie tez jest czerwien i wzialem najmocniejsza diode ze sklepu ale to i tak nie to samo co ori,ciekawe ile chca w ASO za takie diody i czy mozna je zamontowac tak jak zwykle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie pierw jakąś wizję muszę zrobić, jak to wszystko ma wyglądać... i pierwsze co mi przychodzi do głowy to zgranie kolorystyczne z podświetleniem deski rozdzielczej i zegarów... czyli wściekła czerwień :decayed::kox:

ja mam czerwień na nogi przy otwartych drzwiach sie zapala

dsc00048tt0.jpg

sory za jakosć ale wnie mam stabilizacji podczas robienie foty bez lampy błyskowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm w moim przypadku było prosciej bo ja mam pakiet oswietlenie i mam orginalnie zamontoane światełka nad nogami. U mnie cała zabawa polegała tylko na przemienieniu żarówek na LEDy w orginalne miejsce. Na początku założyłem LEDy walcowe po ok 3zł sztuka efekt był do bani bo były za słabe całe skupione swiatło szło prosto a LED zamocowany jest tam poziomo czyli musiałem znaleść taki LED który by świecił pod kątem 90stopni wiec kupiłem takie http://www.allegro.pl/item537829482_zarowka_led_w5w_technologia_smd_5_led_moc_mega.html i teraz jedna dioda swieci idealnie prosto na nogi co widać efekt na zdjeciu :kox: teraz będe montował ledy w podsufitce tylko musze wszystko sobie sprawdzic co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wg troche zabardzo dyskotekowo :gwizdanie: albo poprostu zdjecie tak wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też tam dyskoteki nie zrobiłem mam wszystko orginalne w srodku zadnych elementów w chromie dodatkowych a wymienione tylko dwie żarówki na czewone LEDy. to jest zdjecie robione trybem nocnym w rzeczywistosci aż takiego blasku nie ma ale dodam że czerwone światło jest widzialne w dzień nawet, jak założyłem ledy walcowe to nic nie było widać w dzień :thumbdown:

Lepiej czerwone założyc chyba niz niebieskie :gwizdanie: Ale jak to ze wszystkim bywa jednym sie podoba a drugim nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu był długi czas otwarcia migawki dlatego wyszło jaskrawe zdjęcie i to robi złudzenie dyskoteki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra jak dyskoteka tamto to tak wyglada fotka innym aparatem :gwizdanie:

dsc00056sd6.jpg wiec w realu nie jest aż taka poświata jak tam :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...