Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stłuczka z wymuszeniem


Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, PatrickU napisał:

Przepraszam że pytam, ale mówisz że nie policzyli licznika z zapaloną kontrolką poduszek. Czy miałeś na myśli to, że mają Ci cały licznik wymienić, czy co mieliby w tym przypadku zrobić?

Mnie bardziej zastanawia to, iż dostawcą części jest PZU Pomoc, czy oni zrobili sobie jakiś pododdział z częściami zamiennymi żeby mogli manipulować cenami?

Noi przede wszystkim po co czepiasz się wyceny całego samochodu jeśli nie masz szkody całkowitej?

 Ty bys licznik wymienil? Nie ma nic za darmo i naprawa ma wygladac tak jak powinna a naprawa nie wyglada na samym wpieciu nowego pasa ale tez likwidacja bledow za pomoca skanera ktorego nikt w prezencie nie dostal i za darmo...

 

W dniu 1/12/2018 o 22:37, discopolo2 napisał:

smiech na sali ? co ty dyche za to chciales ? jeszcze ci z tego zostanie

Czytales kosztorys ktory zamiescilem?

Kupisz nowy blotnik za 80zl? a moze kots ci go polakieruje za 70zl i wystawi na to rachunek? reflektora  kompletnego w  podrobie za 300zl nie kupisz

nadkole 18zl? najtaniej mozna kupic uzywke za 40zl z wysylka ale dlaczego ja mam do tego wszystkiego dokladac i szukac po necie najtanszych zniszczonych gratow jak nowe mi sie naleza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dani270 napisał:

Czytales kosztorys ktory zamiescilem?

Kupisz nowy blotnik za 80zl? a moze kots ci go polakieruje za 70zl i wystawi na to rachunek? reflektora  kompletnego w  podrobie za 300zl nie kupisz

nadkole 18zl? najtaniej mozna kupic uzywke za 40zl z wysylka ale dlaczego ja mam do tego wszystkiego dokladac i szukac po necie najtanszych zniszczonych gratow jak nowe mi sie naleza

:facepalm:

to co jawor napisal 2 i zrobione wszystko ale wiadomo chec wzbogacenia wziela gore :decayed:

no wlasnie czytac tez trzeba umiec, tam nie masz napisane ze blotnik kosztuje 80 czytac ze zrozumieniem, dostajesz 4800 i ty piszesz o dokladaniu, do 2500 wszystko elegancko zrobione ale wiadomo pazernosc i pycha wielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto warte 7400,a kosztorys 4800.Bardzo blisko szkody całkowitej:decayed:.Tak,dostać 10 odszkodowania najlepiej.Ze starego zrobić,jak nowe i potem wołać 15 przy sprzedaży.:facepalm:.Ja bym wziął,co dają.Zrobił i pogonił jeszcze.Wyjście na plus z tego i pewnie byś polifta sobie już mógł kupić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, discopolo2 napisał:

to co jawor napisal 2 i zrobione wszystko ale wiadomo chec wzbogacenia wziela gore

Niechęć do jeżdżenia szpachlowanym ulepem bynajmniej nie jest chęcią wzbogacenia się. A domaganie się rzetelnej wyceny szkody (zgodnie z wytycznymi KNF) nie jest ani pazernością, ani pychą. Ja bym na przykład nazwał głupotą, godzenie się na warunki ubezpieczyciela, w sytuacji, gdy kalkulację kosztów naprawy zrobiono w oparciu o ceny ze szrotu.

 

Godzinę temu, mirek31071977 napisał:

Auto warte 7400,a kosztorys 4800.Bardzo blisko szkody całkowitej

Przy szkodach z OC sprawcy, szkodę całkowitą orzeka się, gdy koszt naprawy przekracza wartość pojazdu przed szkodą, więc "trochę" tu brakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz to co ci daja.jak zrobisz szkode calkowita to od odszkodowania odejma wartosc wraku i dostaniesz 2 -3 tysiace

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, quadral20004 napisał:

bierz to co ci daja.jak zrobisz szkode calkowita to od odszkodowania odejma wartosc wraku i dostaniesz 2 -3 tysiace

Jeśli napisze odwołanie i będzie żądał wyliczenia kosztu naprawy w oparciu o rzeczywiste ceny części zamiennych (błotnik i reflektor), to wartość końcowa kosztorysu wzrośnie o jakieś 2 tys. zł. Nie będzie więc szkody całkowitej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4800zl naprawić auto z dobrych używanych części. To nie jest nowszy samochód by wsadzać wszystko nowe tak jak np lampę która będzie się różnić od tej na aucie, a za resztę kasy na wakację;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2018 o 21:11, hak64 napisał:

Jeśli napisze odwołanie i będzie żądał wyliczenia kosztu naprawy w oparciu o rzeczywiste ceny części zamiennych (błotnik i reflektor), to wartość końcowa kosztorysu wzrośnie o jakieś 2 tys. zł. Nie będzie więc szkody całkowitej

Kolego mam do Ciebie jeden temat

odezwij się proszę do mnie na nr 693 45 66 99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem problemu.. jeżeli nie chcesz na tym zarobić (a tak twierdzisz) to odstaw auto do ASO na naprawę bezgotówkową i gotowe.

Z OC sprawcy masz prawo naprawić auto do 100% wartości przed szkodą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spetsnaz napisał:

Nie rozumiem problemu.. jeżeli nie chcesz na tym zarobić (a tak twierdzisz) to odstaw auto do ASO na naprawę bezgotówkową i gotowe.

Z OC sprawcy masz prawo naprawić auto do 100% wartości przed szkodą.

 

 

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...