Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi 18


Tyson1994

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, posiadam koła 18'' (opony na nich 225/40/18) mam zamiar zmienić felgi na inne zostawiając ewentualnie te opony. Moje pytanie jakie wybrać wymiary felgi nie bawiąc się w dystanse itp. Czytałem forum, teoretycznie znalazłem, że zakres jest od 7,5-9 i et 35. Potwierdzicie? Proszę, bo nie znalazłem artykułu w którym Ktoś by jasno napisał jaki ma być wymiar felgi do danej opony. 

20170513_182231-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oponę 225/40 18 możesz założyć prawie wszytskie 18 którę są dostnępne. Co do szerokości to najlepiej 8 cali. Wszystko co poniżej to opona będze szersza niż felga. Fuu. Powyżej to jeszcze 8.5" będzie okey. Ponad to, felga będzie szersza niż opona (będzie naciąg). Co do ET to przy 8" szukaj w granicach 40-45 ET. 35ET będą nieco wypchnięte, ale też ok. ET powyżej 50 to felga będzie schowana ku środkowi auta. Moim zdaniem felga idealna to 18", 8" ET42 Małe odchyłki będą w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Makale napisał:

Na oponę 225/40 18 możesz założyć prawie wszytskie 18 którę są dostnępne. Co do szerokości to najlepiej 8 cali. Wszystko co poniżej to opona będze szersza niż felga. Fuu. Powyżej to jeszcze 8.5" będzie okey. Ponad to, felga będzie szersza niż opona (będzie naciąg). Co do ET to przy 8" szukaj w granicach 40-45 ET. 35ET będą nieco wypchnięte, ale też ok. ET powyżej 50 to felga będzie schowana ku środkowi auta. Moim zdaniem felga idealna to 18", 8" ET42 Małe odchyłki będą w normie.

Dzięki wielkie za pomoc;) myślałem też o naciągu ale podobno po za wyglądem to same minusy.

Te co mam w tej chwili są oki, pasują idealnie ale nie wiem jakie są ich wymiary xD wszystko byłoby fajnie tylko zgubiłem jeden dekiel i chyba będę zmuszony kupić fele, bo nie mogę takiego znaleźć hehe

Edytowane przez Tyson1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa przyczepność jest wtedy kiedy bok opony tworzy z felgą kąt prosty. Dla opony 225 jest to 8J szerokości. Sam myślałem nad 9J przy 225, ale odpuściłem. Na 8J 225 na takim średnim profilu leży ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy naciągniętej oponie nie ma przyczepności? Przestańcie powielać bzdury, zawsze najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy w życiu nie jeździli na naciągniętych oponach.

Od ponad 10 lat jeżdżę na naciągniętych oponach i nie zauważyłem nic złego. Przerobiłem już kilka kompletów felg i opon i nie piszę tu o naciągu 225/40 na 9J bo to ledwo okiem widać. Piszę tu o naciągach typu 215/35/16 na felgę 9,5 i 10J lub jak mam teraz 225/30/20 na 10J. Jak pilnujesz ciśnienia w kołach to nic się z oponami nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2018 o 13:07, corradoowner napisał:

Czyli przy naciągniętej oponie nie ma przyczepności? Przestańcie powielać bzdury, zawsze najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy w życiu nie jeździli na naciągniętych oponach.

Od ponad 10 lat jeżdżę na naciągniętych oponach i nie zauważyłem nic złego. Przerobiłem już kilka kompletów felg i opon i nie piszę tu o naciągu 225/40 na 9J bo to ledwo okiem widać. Piszę tu o naciągach typu 215/35/16 na felgę 9,5 i 10J lub jak mam teraz 225/30/20 na 10J. Jak pilnujesz ciśnienia w kołach to nic się z oponami nie dzieje.

Mówię tylko jakie wypowiedzi widziałem na forum odnośnie naciągu (traci na przyczepności, przy mocnym nacisku może się zsunąć z felgi i na koniec ktoś dodał, że po za wyglądem to same minusy), opinie zależnie od doświadczeń i gustów zawsze będą różne ale nie będę tu kopiować wypowiedzi z innych tematów, bo tego nie dotyczą;) Zapytałem o wymiary felgi do opony 225/40/18 nie wymagających dystansów i odpowiedź otrzymałem, tyle;)

Edytowane przez Tyson1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dawaj ty na naciągu i ja na normalnym setupie. Zobaczymy kto będzie miał więcej trakcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu kupiłem felgi 8,5J i mam na nich opony 225 40 18. Śmiało mogę polecić ładnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Makale napisał:

To dawaj ty na naciągu i ja na normalnym setupie. Zobaczymy kto będzie miał więcej trakcji :)

Chętnie. Napisz dobry argument dlaczego, wg Ciebie opona, naciągnięta ma mniejszą trakcje. Tak dla informacji, opona naciągnięta na szerszą felgę ma większą powierzchnię przylegania do podłoża niż ta sama opona złażona na dedykowaną do jej szerokości felgę. Jak ktoś nie wierzy niech sprawdzi. Jak będę miał te same opony na różnej szerokości felgach to wrzucę tu zdjęcie z dokładnym pomiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2018 o 20:08, Gregorski3 napisał:

Ja kilka dni temu kupiłem felgi 8,5J i mam na nich opony 225 40 18. Śmiało mogę polecić ładnie to wygląda.

Hej, jakie ET wybrałeś do tej felgi? 

Edytowane przez Tyson1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...