Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie tablicy rej. nie dziala


nikodem43

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

Zachciało mi się ledów jako oświetlenie tablicy rejestracyjnej no i działały ze 4 dni i nie działają wcale.

Włożyłem zwykle żarówki, ale problem w tym że nawet one nie świecą.

Sprawdziłem bezpieczniki niby ok.

Powiedzcie w czym może być problem ??

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie świecą nawet zwykłe żarówki to pewnie nie ma prądu, więc sprawdz przejście kabli między budą a klapą (harmonijkę) - pewnie się jakoś kabel złamał

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć również taki problem jak ja, mi nie stykaly te blaszki z lampek, po dogięciu ok lecz na parę dni, ogólnie to jest straszny szajs. Jako że padł mi w silnik wycieraczki tylnej i musiałem zdjąć całą tapicerkę klapy to od razu zdemontowałem tą blende w której znajdują się lampki i zlutowałem na krótkich przewodach lampki z blaszkami w blendzie i teraz mam spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisze, na pewno problem jest w braku styku pomiędzy listwą, a blaszkami przy lampkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, mam ten sam problem tylko u mnie jest ciekawiej. Nie mam na fisie komunikatu o braku podświetlenia, a wiem że ten system dziala bo tydzień temu właśnie zmusił mnie do wymiany podświetlenia. Wsadziłem ledy can bus z allegro,komunikat zgasł i tydzień świeciły,teraz z tyłu ciemno a na fisie cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujący problem z oświetleniem tablicy. 

Za poprzedniego właściciela musiało przestać działać i jakiś domorosły elektryk zamiast szukać przyczyny podłączył lampki tablicy pod oświetlenie tylnej lamy. No i jest błąd oświetlenia tablicy rejestracyjnej. 

Czy mogę prosić o schemat oświetlenia tablicy rejestracyjnej? Lub proszę aby ktoś posiadający schematy zechciał pomóc i opisał gdzie te kabelki są podłączone w bagażniku. Podejrzewam, że do jakiejś wtyczki a chciałbym wymienić własnie ten fragment wiązki, który leci w klapie bagażnika może to pomoże. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ściągnij plastikową osłonę klapy bagażnika i będziesz widział gdzie jest podłączona wtyczka.

Podpowiem że jest wspólna wiązka z mikrostykiem klapy,2 grube bolce to są od oświetlenia rejestracji.Jezeli masz nowszą wersje blendy z oświetleniem( plastikową zamiast aluminiowej) możliwe ze jej część w której są zatopione ścieżki jest w złym stanie,tak jak moja na fotkach.

988094cac6354d8cmed.jpg

81fa13e1bc1152a8med.jpg

Trzeba poprawić to dolutowujac przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...