Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa FIS


andrzejchylek90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie nie działa mi manetka FIS przyciskam i nic sie nie zmienia cały czas jest zasięg km i nic nie idzie zmienić czy to jest normalne w audi 2002 roku czy manetka do wymiany??? jak ja sprawdzić czy odrazu kupić nową? dziekuję za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz, w ogóle przelaczniki na manetce?
Poza tym to nie jest standard.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ekranie masz cyferkę 1 lub 2?

Tak jak tutaj. e967fb4f437cd348326bec9be0151197.jpeg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo nie mogę nigdzie znaleźć "szukaj" u mnie LCD Kolorowy nie działa wczoraj działał normalnie a teraz jest albo czarny z kreskami pionowymi lub poziomymi lub biały i także kreski ale czarne. Nic nie dłubałem przy liczniku i nic nie było przy nim robione. Co może być przyczyną i jak to naprawić bo utrudnia to bardzo jazdę ;/

Jedyne co mi przyszło do głowy to przez pokrywe bezpieczników włożyłem rękę za licznik i poruszałem kablami ale nic to nie dało, po za wyświetlaczem licznik całkowicie sprawny.

Prosze o pomoc lub link do innego tematu będę bardzo wdzięczny, lub może ktoś zna kogoś z okolic Lubina (dolnośląskie) kto to może sprawnie ogarnąć.

20180106_170954.jpg

Edytowane przez AlexDLU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik do naprawy, sam raczej tego nie naprawisz. Miałem u siebie identyczny problem. Problemem jest taśma łącząca wyświetlacz z płytką licznika, której nie uda się naprawić przy pomocy zwykłej lutownicy.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w B6 nie wymienia się bezproblemowo fis-a bez lutowania? w B5 na bank trzeba lutować, ale w B6 chyba nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tez gdzieś na szybkiego szukałem w sieci i niby ma ten kolorowy lcd szynę do wpięcia.

 

A czy moznaby np zrobić lekki swap... kopić jakiś licznik z demontażu z takim fisem i przełożyć ? jest taka możliwość  ? Czy możne to być trochę skomplikowane ?

i np po czym po zdjęciach licznika (jak jest wypięty z auta oczywiście) poznać że ma kolorowy FIS ?

Edytowane przez AlexDLU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co kombinować z całymi licznikami jak można sam wyświetlacz kupić?! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum ELEKTRODA znalazłem taki temat o wyminanie wyświetlacza jestem w trakcie czytania takze moze komuś sie przyda, sporo zdjeć i taki jakby manual jak to smemu zrobić

 

LINK - Wyświetlacz FIS Instrukcja wymiany z ELEKTRODA.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że tam z tego co widzę to jest B5, a ty wrzuciłeś tu licznik z B6/B7 a to dwa różne liczniki:) ale z tego co widzę to wolisz kombinować jak koń pod górę niż posłuchać rad więc się męcz na własne życzenie tyle już ode mnie:) podpowiem ci tylko tyle że na pewnym portalu aukcyjnym jest sam wyświetlacz kolorowy do B6 za ok.150zł, pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja nie chce kombinowac jak KUŃ a podeslij prosze na pw link, bo przegladalem ale nie znalazlem moze zle wpisalem cos ;/ bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz, ale jak ja miałem problem ze swoim fisem ( mam kolorowy) to nie mogłem nigdzie znaleźć kolorowego wyświetlacza - były tylko czerwone i to tylko chińskie. Za naprawę zapłaciłem chyba coś koło 300zł i dostałem na tą usługę gwarancję (1 rok). Póki co działa już chyba ze 3 lata lub 4 lata ( dokładnie już nie pamiętam kiedy go naprawiałem).

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj rano ja miałem tak że odpalam auto na dworze -2,5 i FIS F..N działa :) po nie wiem moze 2h ponownie przestał działac, zobacze jak będzie rano, w każdym razie znalzłem gościa co ma na sprzedaz taki LCD wiec rano bede dzwonić, jak coś ustale to dam znać. W każdym razie nie odpuszcze bo coś mi pipczy 2 razy i nie wiem co to kurde jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile gość chce za ten fis i czy on jest używany, czy nowy chiński??

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno org kupiony na ebay, rano bede wiedzial bo tez pytalem czy chinczyk ale juz bylo pozno a nie bylo go niby w firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś jednak zdecydował się na naprawę swojego to napisz do mnie PW to podam kontakt do firmy w której naprawiałem swój (naprawiałem wysyłkowo - wysyłałem cały licznik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...