Skocz do zawartości
IGNOROWANY

101 AXR km tryb awaryjny turbo


KarolA4TDi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie kupiłem audi z silnikiem 101 km dla dziewczyny co prawda nie A4 AWX   tak jak moja ale ale też dieselek A3 AXR 101 km  .Od kiedy ją mamy  występuje problem z turbiną czasem wpada w tryb awaryjny po zgaszeniu auta jedzie normalnie .W związku z tym ze teraz mam długo oczekiwany urlop postanowiłem się za to zabrać . Powiem tak wymieniłem wszystkie wężyki podciśnienia ale nic nie dało myślałem podmienić zaworki  ale powyższa usterka nie występuje zbyt często i nie wiem czy tak mógłbym jeździć  .Usterka jest trudna do zdiagnozowania gdyż póki co nie działa gniazdo diagnostyczne z nie wiadomo jakich przyczyn pomimo sprawnego bezpiecznika i wzrokowych oględzin przewodów .Pytanie moje jest takie czy mając Vakumometr kupiony ostatnio na allegro mogę wyeliminować usterkę czy wina jest po stronie turbiny czy gdzieś indziej .Pozdrawiam i dzięki za wskazówki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez logów ciężko coś podpowiedzieć, ale pewnie będzie to zapieczona geometria w turbinie. Z którego roku jest auto? Sprawdź jeszcze prawidłowość podłączenia  pinów w gnieździe obd, kiedyś ludzie którzy chcieli się zabezpieczyć przed kradzieżą, zmieniali ich kolejność i nie można było się połączyć z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kompa będzie ciężko, ale do sprawdzenia czy turbo przeładowuje najlepsze byłoby podłączenie jakiegoś wskaźnika doładowania i obserwowanie podczas jazdy do ilu skacze ciśnienie.

Taniej i szybciej będzie jak ogarniesz to gniazdo obd.

Edytowane przez Tracer39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...