Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Kontrolka hamulca ręcznego


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wyjąłem licznik w celu odpisania jego numeru fabrycznego potrzebnego mi do kupna jakiegoś sprawnego licznika.Jak założyłem go spowrotem i odpaliłem auto to świeci mi kontrolka hamulca ręcznego mimo,że jest niezaciągnięty.Jak go zaciągnę to kontrolka ta świeci jeszcze mocniej.Gdzie szukać przyczyny - 1) W jakiejś wtyczce z tyłu licznika (może się poluzowała) ?? 2) W czujnikach znajdujących się zapewne w tylnych kołach ?? Proszę o jakieś rady.

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 07-03-2007, 20:26 ]

temat poprawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontuj jeszcze raz zegary, wypnij i wepnij ponownie starannie złacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś wkońcu napisze jak rozebrać taki licznik żeby nie uszkodzić niczego -szczególnie szybkę przednią i najgorsze te wskazówki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już brak mi do tego licznika sił.Od 6 miesięcy szwankuje,byłem już u trzech dobrych elektryków i nic.Każdy mówi,że trzeba wymienić,a ja jestem pewien,że nie jest całkiem uszkodzony ponieważ jak jest ciepło,jak świeci słoneczko to zaczyna dobrze działać po 2-3 min jazdy,a kiedy zimno to przejadę nawet 30km i nie ruszy.Marzy mi się Audi A4 z solidną japońską elektryką.Niestety elektryka i zawieszenie w naszych A4 nie jest warte ceny jaką się płaci za to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już brak mi do tego licznika sił.Od 6 miesięcy szwankuje,byłem już u trzech dobrych elektryków i nic.Każdy mówi,że trzeba wymienić,a ja jestem pewien,że nie jest całkiem uszkodzony ponieważ jak jest ciepło,jak świeci słoneczko to zaczyna dobrze działać po 2-3 min jazdy,a kiedy zimno to przejadę nawet 30km i nie ruszy.Marzy mi się Audi A4 z solidną japońską elektryką.Niestety elektryka i zawieszenie w naszych A4 nie jest warte ceny jaką się płaci za to auto.

Wejdź na forum viakena i zapytaj o ten licznik, specjalistą jest Grzestv. Ewentualnie jeszcze możesz na elektrodzie popytać, bo to może być faktycznie jakaś usterka procesora.

Ewentualnie na forum Audi Klub Polska zapytaj użytkownika Kobra 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprzedaj i kup sobie jakiegoś japończyka....

Nie twierdzę,że Audi jest kiepskim autem,bo byłaby to nieprawda.Układ jezdny,silnik,blacha,komfort,wyposażenie to I klasa ale auta tej klasy za tak duże pieniądze nie powinny mieć takich częstych awarii elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprzedaj i kup sobie jakiegoś japończyka....

Nie twierdzę,że Audi jest kiepskim autem,bo byłaby to nieprawda.Układ jezdny,silnik,blacha,komfort,wyposażenie to I klasa ale auta tej klasy za tak duże pieniądze nie powinny mieć takich częstych awarii elektryki.

ok. może masz jakiś naprawdę trefny egzemplarz.

życzę pomyślnego rozwiązania problemu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wkońcu problem na elektrodzie.Okazuje się,że to jakiś padnięty procesor Motoroli,który trzeba wymienić.A może by tak do niego dojść i go lekko podgrzać zapalniczką tak jak w radiu Chorus ( problem regulacji głośności mi wtedy zniknął ) ???? http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=627179&highlight=licznik+audi&sid=b991abf587ad2b1b225a8a68f067b355

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem żeby tam popytać :wink:

Nic nie tracisz, więc możesz spróbować, najwyżej będziesz musiał wymienić i tak już zepsuty licznik. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...