Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T BEX + Q padający wał napędowy 8E0521101E


KacperBE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

W moim BEX'ie  powoli "umiera" wał napędowy (nr 8e0521101e), objawia się to luzem oraz głuchym biciem podczas ruszania i rozpędzania na biegu 1-3. Podporę sprawdzałem, ale tam nadmiernych luzów nie ma, nawet w miarę to sztywno siedzi, bardziej podejrzewam zajechany przegub wału od strony skrzyni biegów (manual 6B) i teraz moje pytanie do bardziej ogarniętych - Czy opłaca się inwestować w to :

http://allegro.pl/przegub-wal-walu-audi-a4-s4-rs4-b5-b6-b7-25z-100mm-i7039188226.html 

czy raczej szukać wału na podmiankę pasującego do mojej konfiguracji ( wg etki skrzynia G0L - manual, 6B)  ?  

Z tego co poczytał, popytałem, to ponowny montaż używanego wału nie jest do końca taki prosty, trzeba go odpowiednio dobrać, sprawdzić w osi podłużnej, wyważyć,  a nowy to kosmos cena w ASO....

Chyba, że  się mylę, to mnie poprawcie :)

Pozdrawiam   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli pada Ci któryś z przegubów końcowych to szukaj przegubu wewnetrznego od Alfy/Fiata też maja 100/32/25z

ja mam taki z ruvilla z przeznaczeniem do Fiata Multipli :D

w porównaniu do tego co podałes na aukcji jest duuuuzo tańszy tylko że osłona zostaje twoja i montujesz ją tak jak w oryginale na masę uszczelniającą

lecz jeśli okaże się że masz luz na frezach wału to juz raczej wymiana wału na używke w lepszym stanie

po wymianie nic nie musisz wyważać tylko skręcasz choć warto porobić znaki  przed demontażem :)

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki bardzo za pomoc, poszukam takiego przegubu u siebie w motoryzacyjnym i podejme się rezania :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem taki przegub i wymieniłem ten od strony skrzyni, teraz zadnych drgań itp. przegub przy moście przy okazji wymyłem i nasmarowałem. Ten przy skrzyni się zatarł bo wyrzucało z niego smar, poprzedni właściciel coś grzebał przy nim.  drgania miałem przy ruszaniu na półsprzegle (bez gazu), bicie przy zmianie biegów, po odpuszczeniu i szybkim dodaniu gazu był głuchy stuk, przy otrym butowaniu nawet zatrzęsło budą ale to juz pod koniec zywota jak wypierniczył reszte smaru z siebie.

Ogólnie polecam ten przegub wszedł ciasno i juz zrobiłem na nim kilka tyś km i zadnych złych objawów nie mam. A na forum pisali ze trzeba podpore wału wymieniać itp. Druga sprawa jak chcesz go za 200zł to jest tutaj: https://www.przeguby.pl/sklep . Przesyłka kurierem bardzo szybka, w dodatku mają podpory wału quattro a4 b6 gotowe za smieszna cene 180zł, a na forum pisali zeby kupować z omegi podpore, osobno łozysko, spawać to wszystko i rzeźbić... . Kupiłem taką podpore z omegi A, do tego łozysko i leży mi teraz w szafce bo okazało się ze przegub mi się zacina(zatarł się) podczas demontażu wału :) wymiana bardzo prosta, zacznij odkręcanie od tylnego dyfra, przegub przy ściaganiu należy zbić (u mnie sie rozleciał w cholere):) ps. dla potomnych: obydwa przeguby przy skrzyni jak i tylnym dyfrze są takie same. 

warto mieć ze sobą szczypce segera bo jak to na przegubie jest pierścień zabezpieczający który należy zdjąć :)

przegub z tej firmy przychodzi kompletny, ze smarem, uszczelką, i osłonką metalowo-gumową, pierścień..

podpora wału a4 b6 b7 quattro: https://www.przeguby.pl/produkt/3255/audi-30mm-x-228mm-(15)-podpora-walu-a4-(b6b7),-a6-(c6),-a5,-a8-(d4),-q5,-h=85mm/

przegub wału a4 b6 b7 quattro (BEX skrzynia most: FUB GDZ)https://www.przeguby.pl/produkt/484/bmwaudi-wal-(----25-100)-h-32mm-przegub-walu---otw.-8mm/

wymiary: Uzębienie: 25
Średnica przegubu [mm]: 100
Wysokość przegubu [mm]: 32

 

 

Edytowane przez JeJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, 

tak Soul87, na osiach mam tej samej firmy opony i wszystkie w  rozmiarze 235/45/17. 

Dzięki wielkie JeJu za podesłane linki i wskazówki  :) . Jak tylko skompletuje graty, to zabieram się za robotę :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

@KacperBE problem rozwiązany? 

U mnie też występuje głuche bicie na 3-4 biegu zazwyczaj powyżej 4 tys. rpm i bucie... Czy mówimy o tym samym objawie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona byla u mnie jednak  podpora walu, ktora zle zdiagnozowalem na poczatku.... ehh....przegub poszedl w karton i na polke.  Kupilem podpore ta z linku w poscie wyzej, mechanik ode mnie z miasta to ogarnal i narazie jest spoko ;)

Edytowane przez KacperBE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ten przegub to 2xszt kupujemy tak ma każdy koniec wału? 

To też kupujemy :

https://www.przeguby.pl/produkt/6003/oslona-gumowa-z-blacha-audi,-bmw-100mm-guma-stozek,-h-84mm,-otw.-6x8mm/

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2018 o 09:25, KacperBE napisał:

Uszkodzona byla u mnie jednak  podpora walu, ktora zle zdiagnozowalem na poczatku.... ehh....przegub poszedl w karton i na polke.  Kupilem podpore ta z linku w poscie wyzej, mechanik ode mnie z miasta to ogarnal i narazie jest spoko ;)

W jaki sposób zdiagnozowałeś finalnie podporę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem do warsztatu, gdzie już takie przypadki przerabiali, i na dzień dobry szybkie spojrzenie na gumę podpory, była popękana, a łożysko w niej luźno chodziło. Następnie diagnoza przegubów - luz minimalny.... kupiłem podporę ze sklepu (link wyżej), wymienili i bicie ustało. Mam gdzieś na kompie filmik jak to się zachowywało przed naprawą, dodam jak znajdę, tam jest zbliżenie na gumę podpory, można ruszać w tym miejscu wałem w każdą stronę,

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...