Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kolizja drzwi + nadkole, wycena


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu brałem udział w kolizji drogowej, efekt jak na zdjęciu, dwa elementy do lakierowania, mała wgniotka na nadkolu + listwa drzwi do wymiany, czy ktoś siedzący w temacie mógłby się wypowiedzieć czy rzeczoznawca wycenił szkodę prawidłowo? Pzdr

zdj szkody.jpeg

SKMBT_C22018010408320_0002.jpg

SKMBT_C22018010408320_0003.jpg

SKMBT_C22018010408320_0004.jpg

SKMBT_C22018010408320_0005.jpg

SKMBT_C22018010408320_0008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś, czy to szkoda likwidowana z AC, czy OC sprawcy. Wbrew pozorom, to bardzo istotna różnica. W pierwszym przypadku, to ubezpieczyciel dyktuje warunki likwidacji szkody (zapisy w umowie). W drugim zaś, tryb postępowania likwidacyjnego określają wytyczne KNF.

Kosztorys jest zaniżony. Stawka 51 zł za rbg, dotyczy raczej wioskowego kowala, listwa drzwi jest co prawda oryginałem, ale z okrojoną o 30% ceną. Kalkulacja nie zawiera "cieniowania" elementów sąsiadujących z lakierowanymi.   

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, na taką odpowiedź liczyłem :) Szkoda będzie likwidowana z OC sprawcy, czyli muszę napisać odwołanie, zobaczymy czy coś z tego wyjdzie.

 

Edit:

Napisałem odwołanie, jako argument użyłem info z posta @hak64, dostałem nową wycenę na 1700 zł, serdecznie dziękuję za pomoc!! :)

Edytowane przez boryss90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...