Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż podświetlanej gałki zmiany biegów by Hincó


Hincó

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;)

Zakupiłem podświetlaną gałeczkę na allegro, a że nie ma tutaj opisu jak ją podłączyć to pozwoliłem sobie na małe photo story ;)

Tak to wyglądało jeszcze pare dni temu :

Obraz226.jpg

Prawda że okropnie? ;)

{Wersja wpięcia się w podświetlenie panelu nawiewów, nie udało mi się zdemontować zapalniczki mimo usilnych prób :( }

No więc zaczynamy :]

[Wersja hardcore-panel klimatronika można poprostu odkrecic i wyjać, a z manualem jest trudniej..]

Fotki są z wymiany który odbyła się wieczorem i nie są one dobrej jakości, ale conieco widać :]

Najpierw demontujemy radyjko (kluczyki z allegro za 8 zł), jednocześćie wykręcając starą gałkę i mieszek) :]

Obraz481.jpg

Za radiem, znajdziemy 4 śrubki 8mm, odkręcamy np grzechotką, po to żeby zdjąć ramkę

Obraz480.jpg

Wyciągamy pokrętła nawiewów pod którymi są śrubki :]

Obraz455.jpg

Odciągamy ( u góry trzymają ją jeszcze zatrzaski)

Obraz473.jpg

Przechodzimy do odkręcenia panelu do sterowania nawiewem (4 wkręty krzyżakowe).

Oraz wyjmujemy ostrożnie! (ja uwaliłem) plastik odpowiedzialny za rozproszenie światła w podświetleniu)

Obracamy lekko panel i jeden róg wyciągamy aby miec dostęp za panel

Obraz474.jpg

Żeby go całkiem wyciągnac chyba trzeba odkręcić linki do sterowania, ale ręki nie dam sobie uciąć ;)

Przeciągamy mietodą prób i błedów drut, tak aby wyszedł obok lewarka zmiany biegów

Obraz475.jpg

Zawiązujemy kabelki do drucika i przeciągamy

Zaopatrzywszy się wcześniej w tzw szybkozłączki, bezproblemowo wpinamy się w podświetlenie nawiewów

Obraz477.jpg

Mając panel klimatronika, należy zlokalizować odpowiednie kable w wtyczce i wpiąć się w nie w podobny sposób.

Gdy kabelki są przeciągnięte, mieszek zmieniony i założony do nowej ramki, musimy wypalić w niej otwór na kable z gałki

Obraz476.jpg

Nakręcamy gałkę kręcąc równocześnie mieszkiem(wazne żeby nie ukręcić kabla!). Zakładamy ramke z mieszkiem i w sumie to najgorsze juz za nami..

Składamy w odwrotnej kolejności...

Już tylko rozkodowadc radyjko

Obraz482.jpg

I 'włala' ! ;)

Obraz493.jpg

Obraz491.jpg

Obraz490.jpg

Obraz489.jpg

Obraz488.jpg

Obraz487.jpg

Obraz486.jpg

Obraz485.jpg

Obraz483.jpg

Fotki niestety kompletnie nie oddają efektu :(

Za słaby aparat..

Gałka jest bardzo łądnie i róno podświetlona, nie wyróżnia siespośród pozostałego podświetlenia, nie razi po oczach i nie jest typowym sprzętem do 'wyrywania trzynastek'. Poprostu ładna dostojna gałeczka :)

Mieszek tez jest lepszy od tego ori, z grubszej skóry, mocne szwy, jedynie troche 'przyciasny' ;)

Troche dałem ciała z uwaleniem pastiku i tym że nie dałem miniaturek :P

Ale może nie bedzie przeszkadzać ; ]

[ Dodano: 07-03-2007, 20:42 ]

Editt:

Jednak forum sprytniejsze ode mnie, autopomniejszanie działa! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8104052

To jego gg i tak najlepiej dogadać kwestie znaczka, podświetlenia mofelu itp ;)

Od tego pana:

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1400419

Są trzy modele, z doświetleniem, jedna jest z aluminium na dole, jedna bez, a 3 lakierowana

Kosztowało mnie z mieszkiem i przesyłką 117 zł (89 gałka, 20 mieszek i 8 zł przesyłka)

Sprawa przyciasnego mieszka będzie rozpatrzona, możliwe że coś na wykrojniku sie przestawiło i moze następne będą większe, choć ta wg mnie jest ideał ;)

[ Dodano: 07-03-2007, 21:03 ]

Aha :

Wymiana to jakieś pół godziny bo tyle miałem, bo autko było potrzebne ' na gwałt ' ;)

Tylko wcześniej miałem wykręcone ok 5 śrubek i obcykane wyjmowanie radia ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamontowałem taką gałeczkę, ale podłączyłem ją pod włącznik świateł awaryjnych.

Gałeczka zaświeca sie w chwili przełączenia kluczyka w stacyjce.

Wygląda extra, zwłaszcza gdy ciemno na dworze.

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł ;)

Teraz właśnie bym tak zrobił, bo w pełnym świetle podświetlenie sporo daje ; ]

Teraz i tak bedziemy śmigac na światłach więc.. ; ]

Gorzej jak sie podłączty automat ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam taką gałke- koszt 89 zł razem z nowym mieszkiem skórzanym i podłączyłem pod zapalniczke a konkretnie pod podświetlanie zapalniczki. montaż zajął jakieś pół godz. i myśle że łatwiej niż wyciągać klimatronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz jak sie dostać do podświetlania zapalniczki, bo mi było łatwiej dostac siedo regulacji nawiewów, a zapalniczki(gniazda) za cholere nie mogłem wyjać.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszytki tego forum

do audi modelu b6 gałka różni się tym że nie jest ona wkręcana na gwint tylko nakładana na pręt oryginalnie spłaszczony u góry a sama gałka dokręcana śrubami na dole na te sruby nakładany mieszek oryginalny i efekt taki sam co do podłączenia to najprościej pod najbliższą żarówkę lub diodę podświetlenia włączników np regulacji lusterek podświetlenie popielniczki czy zaplniczki , świateł awaryjnych , złącza iso od zasilania radyjka .

07audinoc04.jpg

07AUDI04.jpg

07audi07.jpg

[ Komentarz dodany przez: wojtas-audi: 20-04-2007, 23:05 ]

Kolego, najpierw przeczytaj REGULAMIN !! :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie myśle nad tym intensywnie, niby mi sie podoba ale...

żeby wiochy zbytniej nie zrobić. Nie widzialem tego w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc koledzy ja ostatnio wymienialem i nie wyjmowalem radia.wypiolem tylko zapalniczke i podlaczylem pod kable od zapalniczki.szary (plus) brazowy(masa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja montowalem u siebie podobny bajer i zasilanie bralem z oswietlenia schowka, jest najlatwiej i najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem taką kiedyś w swoim b5 i nie polecam jej bo po miesiącu zaczęła wypadać szybka a po dwóch miesiącach poprzecierała się skóra na gałce - badziew ale muszę przyznać, że w nocy efekt jest zajefajny .

Prąd poprowadziłbym lepiej z podświetlenia zapalniczki - prościej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...