Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Drgania buda podczas jazdy


gonzalez09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szukalem podobnego watku ale niestety nie znaalazlem :( mianowicie jadac samochodwm nie wazne czy 50 czy 80 czy 140 przy jednostajnej jezdzie drzy cala buda, jesli przycisne troche to ustaje ale gdy jade ze stala predkoscia cale auto drzy, opony nowe, w zawieszeniu wszystko ok jeden przegub srodkowy byl zmieniony 2 byl ok, mam jechac wymienic poduszki pod silnikiem czy to moze byc przez te poduszki ? Prosze o pomoc bo mnie krew zaleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. od poduszek trzeba zacząć

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od sprawdzenia geometrii przedniego zawieszenia ( zbieżności w szczególności  ) :P :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, piotrsob1 napisał:

Ja bym zaczął od sprawdzenia geometrii przedniego zawieszenia ( zbieżności w szczególności  ) :P :hi:

Kolego ale az tak by telepalo z geometri ? Nie sciaga ani nie tnie opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tak sprawdzić kółka na wyważarce, mi kiedyś tylko błota w feldze się z jednej strony nazbierało i trzepało.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gonzalez09 napisał:

Kolego ale az tak by telepalo z geometri ? Nie sciaga ani nie tnie opon

Moja stara mózgownica podpowiada mi właśnie zbieżność :decayed:

Ze względu na szeroki zakres prędkości i małym obciążeniu układu napędowego przy których telepanie występuje . a także jego braku przy mocnym przyspieszaniu czy hamowaniu :P

Prawdopodobnie zbieżność jest ustawiona blisko zera i wtedy takie telepawki się potrafią generować :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ecobuda napisał:

Może by tak sprawdzić kółka na wyważarce, mi kiedyś tylko błota w feldze się z jednej strony nazbierało i trzepało.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Kolego opony sa nowe z alu co mialem na letnich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piotrsob1 napisał:

Moja stara mózgownica podpowiada mi właśnie zbieżność :decayed:

Ze względu na szeroki zakres prędkości i małym obciążeniu układu napędowego przy których telepanie występuje . a także jego braku przy mocnym przyspieszaniu czy hamowaniu :P

Prawdopodobnie zbieżność jest ustawiona blisko zera i wtedy takie telepawki się potrafią generować :hi:

Aha no jesli tak mowisz to moze i dosc ze sprawdze ta zbieznosc ale to jak wroce z urlopu, odp czy pomoglo :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany poduszki wymienione (ori) auto bylo na zbieznosci ziomek ustawil ale nie bylo tragedii, niestety problem dalej jest:( spr ten nie wymieniony przegub srodkowy i jest na nim delikatny luz, czy to moglo by byc to czy szukac czegos dalej, juz mi rece opadaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa czasami że założysz nowy ale kiepskiej jakości i też będzie powodował drgania.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ecobuda napisał:

Bywa czasami że założysz nowy ale kiepskiej jakości i też będzie powodował drgania.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
 

Kolego ten jeden co zmienialem to byl chyba skf czy cos takiego nie pamietam musial bym sie mechanika zapytac, a 2 nie zmieniany  i ten wlasnie ma delikatny luz, zauwazylem jeszcze ze chyba cos maglownica przepusza mialo by to cos wspolnego z telepaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ten jeden co zmienialem to byl chyba skf czy cos takiego nie pamietam musial bym sie mechanika zapytac, a 2 nie zmieniany  i ten wlasnie ma delikatny luz, zauwazylem jeszcze ze chyba cos maglownica przepusza mialo by to cos wspolnego z telepaniem ?
Raczej nie. Bardziej obstawiam przegub. Wytarty lub uszkodzony powoduje że półoś nie obraca się w osi i to powoduje wibracje

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam temat, poszukiwan ciag dalszy, przeguby obydwa wymienione, poduszki wymienione a 3 dni temu droga do szwajcarii to byla tragedia do 100 115 na godz ok ale po 115 masakra tak kur telepie calym autem ze o zadowoleniu z jazdy mozna pomazyc, telepie przy jednostajnej jezdzie, przy przyspieszaniu przy puszczeniu gazu i na luzie tak samo, opony z alusami nowe ,juz mi rece opadaja, kazdy mechanik mowi co innego jeden pompowtryski drugi ze dwumas prosze pomozcie, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jak, to zrób logi... zobaczymy czy osprzęt OK. jak nie to będziesz szukał mechanicznie. A mierzyłeś przed nowymi oponami/felgami bicie na piaście ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie  znam tutaj nikogo kto by zrobil logi, jesli mam byc szczery to nawet nie wiem jak spr to bicie na piascie, mam tutaj badzo ograniczone warunki do spr, a warsztaty szwajcarckie licza za kazda glupote jak za zboze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2018 o 09:39, gonzalez09 napisał:

przeguby obydwa wymienione, poduszki wymienione a 3 dni temu droga do szwajcarii to byla tragedia do 100 115 na godz ok ale po 115 masakra tak kur telepie calym autem ze o zadowoleniu z jazdy mozna pomazyc, telepie przy jednostajnej jezdzie, przy przyspieszaniu przy puszczeniu gazu i na luzie tak samo, opony z alusami nowe ,juz mi rece opadaja

Jeżeli telepie powyżej pewnej prędkości niezależnie czy przyspieszasz, jedziesz jednostajnie, na luzie czy zwalniasz to poza kołami i piastami na logikę nie ma co szukać :decayed:

Pożycz od kogoś na próbę drugie koła , wyważ je i zarzuć na auto , napisz czy też telepie :decayed:

A i warto by sprawdzić czujnikiem zegarowym ( jak koła zdjęte ) czy piasty i tarcze bicia nie mają :P:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się rozwiązać problem ?

U mnie zaczęło telepać ale od 90 w górę i też cała buda drży.

Przy przyspieszaniu wszystko ok. Przeguby wew. wymienione 4 miesiące temu

Opony nowe Nokian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...