Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przewiercenie dpf ?


andrzejerw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Auto a4 b7 2007 rok 2.0 tdi 170 km silnik brd przebieg ori 272000, 

Auto posiadam od 3tys km po 2 tys wyskoczyl dpf jak to kazdy mowi przegonic,,,, zrobilem bez sensu 200km , autostrada na 4-5-6biegu 140 brak reakcji jazda kilku km na 3 z predkoscia 50km/h brak reakcji, zalalem plyn do dpf czyszczacy 10min postal na luzie + 15km przegonienia spadło zapelnienie do zera, 600km znow dpf mialem "okazje" to jechalem prawie 30km na 3 z rowna predkoscia okolo 50-60 nie pomoglo. Znów wlany plyn przegoniony dpf zgasl, Teraz mam zrobione 500km i zapelnienie wynosi 41%.

Ostatnie wypalenie było 1850km temu.

Jak wymuszam wypalanie to maksymalna temp jak na zdjeciu tj 300 i to przy pzryspieszaniu tak to w granicach 220stopni.

Dowiadywałem się u mechaników twierdzą że przy tym przebiegu filtr sie juz skonczył.

Teraz mam pytania, czy przewiercenie dpf pomoże , pomoc napewno pomoże , ale czy trzeba program odrazu robić bo taka slyszalem opinie, chociaz pare osob przewiercalo i nie robiło programu.Chyba że źle robie wypalanie 

20171227_144232a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, andrzejerw napisał:

dpf mialem "okazje" to jechalem prawie 30km na 3 z rowna pre

 

5 minut temu, andrzejerw napisał:

Teraz mam pytania, czy przewiercenie dpf pomoże , pomoc napewno pomoże , ale czy trzeba program odrazu robić bo taka slyszalem opinie, chociaz pare osob przewiercalo i nie robiło programu.Chyba że źle robie wypalanie 

Bardzo słaby pomysł.

Chcąc to zrobić jak ma być to wycięcie DPF'a a później wyprogramowanie go w sterowniku silnika. Zadzwoń np do Kreatora Mocy załatwią na 100% temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal dziada ja swojego wywaliłem po 249 tys km a zapełnienie było już dramatyczne

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dpf wyciety koszta 200zl mnie wyszlo tj. wycięcie dpf srodka u tlumiarza 200zl program 350. dojazd 50.srodek sprzedany za 400.

Roznica kolosalna auto zaczyna jechac nie od 2900obr a od 2200 zaczyna rwac.

Edytowane przez andrzejerw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...