Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpie przy ruszaniu - sprzęgło? Kevlar winny?


arturoi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

Moje auto podczas ruszania szarpie, na zimnym siniku jest to bardzo odczuwalne, pojeździe około 5 minutowej po mieście szarpania maleją, po 10 minutach już praktycznie można powiedzieć że wszystko wraca do normy.  Byłem dzisiaj u mechanika i powiedział mi, że on by obstawiał sprzęgło. Tarczę sprzęgłową kompletną wymieniałem pół roku temu. Vag żadnych błędów nie pokazuje. Dziwne po po wymianie tego nie było. Zmienić tarczę z powrotem na normalną.  Jak jest z tym Kevlarem, czy to normalne? Czy to się jeszcze ułoży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wina kevlaru, taka tarcza nie lubi jazdy na półsprzęgle, w korkach itp. bo wtedy na wierzchniej warstwie powstaje szkliwo i może później poszarpywać przy ruszaniu. Spróbuj pojeździć trochę ostrzej traktując sprzęgło, szkliwo wtedy się zetrze i powinno łapać ok dopóki znowu powierzchnia się nie zeszkli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kevlar powinien być "ostrzejszy", łatwiej sprzęgąć napę. Może jest obity, albo tak jak mówił poprzednik przypal je lekko to się dotrze.

 

Cytat z forum bmw: "te tarcze nie są polecane do aut, które poruszają się po ulicach - a więc również i stoją w korkach, ze względu na szkliwienie się takiej tarczy (podobno aby odzyskało swoje właściwości należy ją potem trochę prze pałować)."

Edytowane przez Makale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale stawiam flache ze jest z domieszka kevlaru nie sam kevlar???

Odpowietrz dobrze sprzeglo ewentualnie pompka lub wysp do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak bym wiedział te wiadomości wcześniej, to bym założył normalną tarczę.  Dam wam znać jak... w tygodniu. Z tym odpowietrzeniem to sprawdzę - tarczę obijałem tu http://www.makland.com.pl/pl,contact.html także nie wiem co oni stosują, zapłaciłem 250zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina wysprzęglika ani zapowietrzonego układu, wiem co mówię. Te okładziny po prostu tak mają, pozostaje przyzwyczaić się i unikać zeszklenia albo wymienić na standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię temat. Kolego czy udało Ci się rozwiązać ten problem? U mnie niestety też występuję szarpanie przy ruszaniu, od razu po wymianie tak mi się działo. Teraz po przejechaniu ponad 1000 km trochę uległo zmniejszeniu ale w dalszym ciągu jest. Mój mechanik obstawia że to wina docisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...