Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 1.8ARG Falujace obroty/gasnie!


jachim22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam audi a4b5 1.8arg20v z 1999r. 

Rano pojechalem do pracy bylo wszystko ok po 8h przy probie odpalenia silnik zaczal falowac obrotami i gasl. Odpalil dopiero po dodaniu gazu, ale przy kazdym puszczeniu pedalu gazu gasnie. Czuc rowniez zapach benzyny. Dodam rowniez, ze 1.5tyg wczesnie wymienialem (nie oryginalny) napinacz lancucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinałeś kompa? Są jakieś błędy? Ja miałem podobny problem a jego przyczyną okazał się wtedy padnięty przepływomierz z tym że u mnie objawy narastały z czasem tzn. zaczął falować, z czasem coraz bardziej, wartości w komputerze były przekłamywane aż doszło do tego że auto gasło, musiałem trzymać auto na biegu bo po wciśnięciu sprzęgła zaczęło dławić i gasło. Dodatkowy, bardzo widocznym objawem była dziura w mocy w pewnym zakresie obrotów. Podłącz kompa, sprawdź błędy, możesz sprawdzić wartości jakie podaje przepływomierz. Napinacz masz z czujnikiem czy bez? I na jaki założyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacz jest elektryczny firmy maxgear (500pln). wczesniej falowal przy odpalaniu ale po 30 sek ustawalo, czuc bylo tez lekkie dlawienie przy dodawaniu gazu ale nie zawsze. czy ta awaria moze miec cos wspolnego z tym kiepskim napinaczem? mechanik mowil ze na komputerze nie ma bledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówisz że wcześniej coś się działo to wg. mnie napinacz tu nie ma nic do rzeczy. Sprawdź wartości jakie podaje przepływomierz. U mnie na jałowych wartości były zawyżane ok 3,6-4,5 g/s. Po wymianie przepływomierza na nowy ori Boscha jest ok 2-2,5 g/s. Układ dolotowy szczelny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uklad dolotowy bedzie sprawdzany w poniedzialek. a czy przy odpalaniu czules takie rzucanie silnikiem i intensywny zapach benzyny? nie znam sie ale wydaje mi sie ze dostaje za duza dawke paliwa i sie dlawi... dlatego Twoja porada staje sie jak najbardziej sluszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach benzyny był. Właśnie tak jakby dawka była za duża. Przepatrz układ dolotowy i sprawdź ten przepływomierz. Jeśli na kompie będą błędne wartości to albo on sam jest uszkodzony albo układ nieszczelny. Możesz też spróbować odpiąć przepływkę i zobaczyć czy będzie jakaś reakcja. Jak będziesz odpinał to na zgaszonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, w poniedzialek bede dzialal i napisze o efektach.

dzieki za poswiecony czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...