Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Procedura adaptacji IMMO3


Banan

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z powracającym tematem jak to zrobić , to wrzucam mały opis.

 

W pierwszej kolejności jak poznać że mamy Immo3?

Wystarczy wejść VagCOM/VCDS w 01-Engine , na głównej stronie z numerem części kodowaniem itd mamy zakładkę Extra , jeżeli tam będzie numer VIN przed numerem Immo to znaczy że mamy IMMO3

01-engine.jpg

Można by przyjąć że po 18 tygodniu 2000 roku wszystkie Audi maja już immo3 ( to info z dokumentów serwisowych )   ale z praktyki wychodzi że często immo2 zdarza się w późniejszych okresie ( np. w S4 , czy niektóre diesle 1.9TDI ) , podejrzewam że montowali magazynowe zapasy do końca.

 

W pierwszej kolejności przed wyciągnięciem starego licznika , najlepiej spisać kodowanie i adaptacje 60 kanału ( zawsze samemu to uzupełnimy poźniej  z podpodwiedziami VAG jak nie zapiszemy ) 

 

Musimy mieć: 

- pin swojego auta - taki sam jest w liczniku i ECU 

- pin nowego licznika 

- wszystkie kluczyki które chcemy używać 

 

 

- wpinamy nowe zegary wchodzimy w 17-Instuments , kodujemy , adaptujemy w 60 kanale ( ustalając prawidłową komunikację licznika z samochodem ) , po wpięciu nowych zegarów powinna migać kontrolka immo. W bloku pomiarowym 25 licznika można sprawdzić komunikację immo z ECU po CAN ( 0 - brak , 1 - immo3 , 2 - immo2 ) , jak będzie 0 to nic nie zrobimy i wtedy prawdopodobnie jest wyłączony immobilzer w ECU. 

Tu linik do opisu grup pomiarowych immobiliera: http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/Immo3-measuring-blocks.html

 

Następnie:

- logujemy się do nowego licznika [ LOGIN-11 ] jego pinem 

- wchodzimy w kanał 50 adaptacji ( jeśli jest error spróbuj inną wersją vaga albo vcds lite albo polskim vagiem ) 

- w pierwszym okienku powinno być - [pin?] a wartośc adaptacji 32000 ( tak jest zawsze ) , jeśli jest [disabled ] to obok w okienku jest liczba minut do odblokowania adaptacji 

- w new value wpisujemy pin swojego auta z 0 przed ( czyli pin 1234 to wbijasz 01234 ) 

- zamiast [pin? pojawi się wait] , po krótkiej chwili powinien pojawić sie twój VIN i klikasz save. 

 

Wychodzisz z vaga , wyłączamy zapłon na chwilę ( według dokumentacji około 1 minutę ) 

 

Potem włączamy zapłon , ikonka immo chwilę pomigać i powinna zapalić się na stałe , wchodzimy w zegary i jeśli w extra pojawi się twój VIN to adaptacja poszła pomyślnie. 

 

Teraz adapatacja kluczyków: 

 

- logujemy się do licznika pinem swojego auta ( tak w trakcie adaptacji zmienił się , jeżeli nie wchodzi to znaczy że procedura dogrania licznika się nie udała ) 

- wchodzimy w adaptację 21 kanału , wpisujemy w new value liczbę kluczyków klikamy test i save 

- wyłączamy zapłon wyciągamy kluczyk i wkładamy po kolei kluczyki , po każdym kluczyki ikonka powinna zgasnąć co oznacza że kluczyk się zapisał

 

 

Edytowane przez Banan
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
A czy jest możliwość zrobienia tego jeżeli nie mam PINu ani nowego ani swojego licznika ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś wyciągałem pin w immo2, czy w immo3 się podobnie robi?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , pomyśl jaki byłby sens całego immo jeżeli nie musiałbyś pinu wbijać [emoji14]

 

Liczniki te same więc tak , podobnie się to robi [emoji6]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie prawda :-) a co w przypadku kiedy licznik jest uszkodzony i nie można się z nim połączyć ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecztałeś pierwszy post? Pin w immo3 jest ten sam w ecu i w liczniku - wiec odczyt z ecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem dokładnie, dzięki kolego za podpowiedz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można wydobyć pin z zakupionych zegarów po podpięciu ich do instalacji el. w swoim aucie? Zaznaczam że nie zakupiłem ich jeszcze. 

Od jakiego nr w VDO było montowane immo 3 ? Znalazłem info u kolegi z wątku,czy to jest oznaczenie od numeru 8D0 920 xxx x  ?

 https://a4-klub.pl/topic/379002-auto-zjada-prąd-na-postoju-świruje-licznik-jaeger-licznik-do-wymiany-na-co/?tab=comments#comment-4986772.

Podobnie jak u mnie w VINie jest rocznik modelowy 2001, w VCDS w polu extra także pokazuje  numer VIN przed numerem Immo co potwierdza immo generacji 3. 

 

Autko to a4 b5 sedan 1.8 z 08/2000r. z zegarami jeagera prawdopodobnie bo padło wskazanie paliwa (od momentu zakupu tak było) i zegary zaczęły pobierać lewo prąd ok. 0.3A 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pin odczytasz jak wepniesz do auta , co do konkretnego numeru to ciezko powiedzieć - z doświadczenia napisze że nie udało mi się dodać do immo3 zegarów które były fabrycznie w autach z immo2 ( same xxxxxxxxxx zamiast vin ) byly to zegary z cyfra 0 na końcu i niskim softem d05 i d06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8b9c7b514e569be6c910292e4b1ecb4db4444dd189a6b00103eb8cbf

 

ca562b28414595c739778b02c6a3

 

 Zakładam że zegary które mają naklejkę z numerami identycznymi jakie pokazuje VCDS w zakładce extra mają immo gen3. Czy ktoś mógłby potwierdzić lub obalić taką tezę ? 

Na podstawie tego pierwszego zdjęcia wnioskuję że zegary mają soft d12 czyli nowszy o kilka generacji niż sprawdzałeś.  Z tego xo na aukcjach piszą to są to zegary z aut poliftowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myslę że te bedą OK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko, odkopię delikatnie temat :] czy odczytanie pinu z ECU jest możliwe programem - "VAG K+CAN Commander" ?

Czy trzeba wylutować kość i zrobić to programatorem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marko777i napisał:

dobra sam sobie odpowiadam na pytanie :) generalnie jedynie programator załatwi sprawę ;p

Vag eeprom programmer to załatwi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamięci 93c86 z ECU Simens 1.6 Benzyna nie da się odczytać w ten sposób z tego co wiem, przynajmniej nie tak aby wyciągnąć właściwy PIN licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, marko777i napisał:

pamięci 93c86 z ECU Simens 1.6 Benzyna nie da się odczytać w ten sposób z tego co wiem, przynajmniej nie tak aby wyciągnąć właściwy PIN licznika

A jakie to auto i jaki rocznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi a3 8l 2000 r po lifcie, tym programem który wymieniłeś elegancko da się odczytać wsad licznika natomiast wsadu ECU nie daje rady

Edytowane przez marko777i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym przypadku vep nie da rady,sterowniki boscha można odczytać bez programatora. Ale z siemensem jeszcze nie miałem  doczynienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...