Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknący Olej.


Bochen992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Wczoraj zabrałem sie za wymianę oleju wraz z filtrami i po zdjęciu dolnej osłony moim oczom ukazał sie taki widok.  Nie wiem czy to duży problem i jak sobie z nim poradzić. Wydaje mi sie ze olej cieknie z pod tej większej gumowej rury, ma ona duże luzy jak spróbowałem ja poruszać. Może ktoś miał podobna sytuacje. Byłbym wdzięczny za pomoc. 

Pozdrawiam Grzegorz. 

127ED03A-0B67-48D1-A48E-F42AF15F9157.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać że masz dorabiane mocowanie tego węza do turbiny (widoczna opaska skręcana) dla tego prawdopodobnie masz nieszczelność,

Zamontuj "sprawny" przewód to olej nie bedzie wydmuchiwany na zewnątrz

 

a.jpg

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia jakiego rodzaju jest opaska, o ile jest skręcona. Tego typu połączenie(turbo-redukcja) ma to do siebie, że wąż w gnieździe zaczyna się kiwać, a oring nie uszczelnia tego jak powinien. Możesz ten oring wymienić i pokombinować tak, żeby wąż względem turbiny się nie poruszał ( na przykład dodatkowy oring). Możesz też zastosować Oil Catch Tank, żeby oleju w dolocie się pozbyć. Albo zignoruj ten problem tak jak większość użytkowników 1.9 PD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za informacje ;) Postaram sie pozbyć tego wycieku bo jednak lepiej jak pod silnikiem sucho ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to u siebie.

Mocowanie węża z opaską jest niekoniecznie dorabiane ! Sam miałem tak u siebie występują węże z ori  redukcją która znajduje się w wężu skręcona na opaskę. U mnie wąż też się kiwał wymiana oringu nic nie dała. Wymieniłem wąż i siedzi jak należy wszystko jest szczelne.

Czy ubywa ci oleju oraz sprawdzałeś jakie turbo ma luzy na wirniku? Dziwnie dużo tego oleju się tam znajduje...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam olej co 10 tys i zawsze cos tam dolewam między wymianami ok 0,5 litra. Sam sie zdziwiłem ze aż tyle tego jest ale może dlatego ze auto było pare dni po trasie 1500 km i dlatego sie tyle nazbierało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...