Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pedał sprzęgla - czuć jakby pracę silnika na pedale.


MARTiiii

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej. Nie jest to jakoś mocno odczuwalne ale jak przyłoże nogę do pedale sprzęgłą i go lekko zacznę wciskać to czuć jak by pracę silnika. Sprzęgło jakoś bardzo wysoko nie bierze. Biegi wchodzą dośc precyzyjnie z lekkim oporem na początku ale ładnie.

Czy to mnoże normalne, powinno się czuś prace silnika na pedale? Wczęniej nie miałem styczności z TDI, nawet z Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest norma..........
tez tak mam ale strasznie mnie wkurza skrzypiacy pedał sprzegła trza to w koncu popsikac jakims ustrojstwem tylko tyle ze tam jest ta cholerna osłona i nie wiem jak sie do niej zabrac bo zadnych srubek nie widze :sad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest norma..........
tez tak mam ale strasznie mnie wkurza skrzypiacy pedał sprzegła trza to w koncu popsikac jakims ustrojstwem tylko tyle ze tam jest ta cholerna osłona i nie wiem jak sie do niej zabrac bo zadnych srubek nie widze :sad:

Oslone zdejmiesz odkrecajac 4 sruby. Dwie sa pod oslonka bezpiecznikow (uwazaj zebys oslonki nie polamal), nastepne dwie to jedna jest z lewej na samym poczatku tej malej pulki u gory, a druga z prawej strony u gory. Po odkreceniu ciagniesz do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest norma..........
tez tak mam ale strasznie mnie wkurza skrzypiacy pedał sprzegła trza to w koncu popsikac jakims ustrojstwem tylko tyle ze tam jest ta cholerna osłona i nie wiem jak sie do niej zabrac bo zadnych srubek nie widze :sad:

Oslone zdejmiesz odkrecajac 4 sruby. Dwie sa pod oslonka bezpiecznikow (uwazaj zebys oslonki nie polamal), nastepne dwie to jedna jest z lewej na samym poczatku tej malej pulki u gory, a druga z prawej strony u gory. Po odkreceniu ciagniesz do siebie.

czyli najpierw musze osłone bezpiecznikow zdjac ??zeby te srubki sie ujawnily?? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tam beda 2 srubki :wink: reszta pod kiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez to zauwazylem i sie tez przerazilem.

w starym golfie 2 tego nie odczuwalem a tu odczuwam :(

Druga sprawa to odczuwam ze bardzo wysoko mam to sprzeglo jakby linka byla za bardzo podciagnieta, ale z tego co wiem to tam nie ma zadnej linki :/

Idzie to jakos wyregolowac aby przy puszczaniu sprzegla szybciej bralo?

Bo tak mam 60% sprzegła jako przepasc

p-m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez to zauwazylem i sie tez przerazilem.

w starym golfie 2 tego nie odczuwalem a tu odczuwam :(

Druga sprawa to odczuwam ze bardzo wysoko mam to sprzeglo jakby linka byla za bardzo podciagnieta, ale z tego co wiem to tam nie ma zadnej linki :/

Idzie to jakos wyregolowac aby przy puszczaniu sprzegla szybciej bralo?

Bo tak mam 60% sprzegła jako przepasc

p-m

Jak się ma zużyte sprzęgło, to taki jest efekt... Załóż nowe, a będzie brać prawie od podłogi.

Co do pukania w nogę, to taki efekt nawet jest w najnowszym mondeo TDCi, osobiście to sprawdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pukania w nogę, to taki efekt nawet jest w najnowszym mondeo TDCi, osobiście to sprawdziłem.

dokladnie.... sprawdzane na kilkunastu furach TDI ... zaczynajac od B4 TDI , poprzez A6,A4, i konczac na pasku B5 TDI ....

rada : olac temat i nie wymylsac sobie problemow ... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest norma..........
tez tak mam ale strasznie mnie wkurza skrzypiacy pedał sprzegła trza to w koncu popsikac jakims ustrojstwem tylko tyle ze tam jest ta cholerna osłona i nie wiem jak sie do niej zabrac bo zadnych srubek nie widze :sad:

witam

miałem też ten problem próbowałem to załatwić głośną muzyką ale ile można tak mnie to zirytowało że już nie wytrzymałem normalnie jak w trabancie ! więc zdjołem maskownicę-półkę odkręcając cztery śruby ( dwie pod pokrywą bezpieczników i dwie po lewej i prawej stronie kierownicy) powstrzykiwałem drobną igłą olej silnikowy : na tłoczek, na tuleje, pod tuleje, i na łożysko łapy tłoka bo tam trzeszczało jak w samochodzie było gorąco dziwne ? ale prawdziwe. No i od tego czasu ciszaaaaaaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...