Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ponad 100 stopni, dławienie się pod maską, bulgotanie


kvasny95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Wczoraj napotkał mnie taki problem. W Audi A4b5 1.8+LPG (sekwencja). W pewnym momencie przy ok 80 km/h, zaczęło mi jakby bulgotać pod maską, a temperatura przekroczyła ponad 100 stopni. 
Zjechałem, i wyłączyłem silnik, jeszcze chwilę pobulgotało pod maską, stopniowo coraz ciszej i ustało. 
Jakimś cudem, płyn chłodniczy był poniżej minimum, oleju w silniku było dostatecznie. Dolałem płynu, odpalił od strzała, i jechałem dalej. 
Ponownie temperatura zaczęła rosnąć, i nie chciało mi przełączyć na gaz, choć silnik stał może z 30 minut, a normalnie po 1-2 km się przerzucało na gaz. 
Auto zaholowane zostało pod dom. 
Ktoś może przechodziłem przez to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy nie masz zapowietrzonego ukaładu chlodzacego odpal i sprawdz jakie masz przewody czy woole termostat puszcza cos tez moze byc objaw tego ze sie zacial. chyba ze pompa wody ale to raczej malo prawdopodobne  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wiele tego więc  zacznij od podpięcia kompa i sprawdzeniu błędów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem do znajomego mechanika, pierwsze co brak ogrzewania w aucie, czyli najwyrazniej pompa wody, a objawy z bulgotaniem się zgadzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 
Wczoraj napotkał mnie taki problem. W Audi A4b5 1.8+LPG (sekwencja). W pewnym momencie przy ok 80 km/h, zaczęło mi jakby bulgotać pod maską, a temperatura przekroczyła ponad 100 stopni. 
Zjechałem, i wyłączyłem silnik, jeszcze chwilę pobulgotało pod maską, stopniowo coraz ciszej i ustało. 
Jakimś cudem, płyn chłodniczy był poniżej minimum, oleju w silniku było dostatecznie. Dolałem płynu, odpalił od strzała, i jechałem dalej. 
Ponownie temperatura zaczęła rosnąć, i nie chciało mi przełączyć na gaz, choć silnik stał może z 30 minut, a normalnie po 1-2 km się przerzucało na gaz. 
Auto zaholowane zostało pod dom. 
Ktoś może przechodziłem przez to? 
Witam,
Dwie rzeczy, uszkodzony termostat lub urwany wirnik pompy wodnej. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kvasny95 napisał:

brak ogrzewania w aucie, czyli najwyrazniej pompa wody, a objawy z bulgotaniem się zgadzają. 

Oj obyś się nie mylił. To może być uszczelka pod głowicą . Niedawno 2 kumpli miało podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek70 napisał:

Oj obyś się nie mylił. To może być uszczelka pod głowicą . Niedawno 2 kumpli miało podobnie. 

Hmmm, modle się że to nie jest to. 
Największą nadzieję mi daje to że nie przełącza się na gaz, podczas gdy temperatura pokazuje już ponad 90 stopni, a normalnie od 30 stopni się przełącza. 
Auto stoi już u mechanika na którym się jeszcze nie zawiodłem, i czekam cierpliwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, darko napisał:

ukręcony wirnik pompy wodnej,

 

Miałeś może podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, darko napisał:

jakiś rok temu,szybko wysoka temp. i bulgotanie

oooo, to mam 2 pytania: 
1. Czy też Ci nie chciał przełączyć na gaz podczas pracy? 
2. Ile Cię wyniosła naprawa włącznie z pompą 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się silnik zagotował-miał powyżej 100 st.C,to auto zaholowane na warsztat,

przy aucie wszystko robię sam,więc nie wiem ile kosztuje materiał z robocizną u mechanika,części mam w cenach hurtowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...