Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 ADR kilka problemów


maciusoo

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, kornel napisał:

No tak, to prawda. Chyba, że jeszcze do tego walnięty regulator napięcia? Po prostu nie bardzo widzę jaka może być zależność pomiędzy ogrzewaniem a wysokoscią obrotów....

Jakby ładowanie nie domagało było by więcej objawów. Tutaj raczej chodzi o samo ciepło z nagrzewnicy. Według mnie na wolnych obrotach pompa wody nie gania płynu tak szybko jak na wyższych obrotach silnika stąd i wolniejsze odbieranie ciepła przez nagrzewnicę.

Edytowane przez Przemek.1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Przemek.1997 napisał:

Jakby ładowanie nie domagało było by więcej objawów. Tutaj raczej chodzi o samo ciepło z nagrzewnicy. Według mnie na wolnych obrotach pompa wody nie gania płynu tak szybko jak na wyższych obrotach silnika stąd i wolniejsze odbieranie ciepła przez nagrzewnicę.

Tak, możesz mieć rację. Pompa wody, ewentualnie może jeszcze być przytkana nagrzewnica. A co do punktu 2 z pierwszego postu, to jestem praktycznie pewny, że to aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kornel napisał:

Tak, możesz mieć rację. Pompa wody, ewentualnie może jeszcze być przytkana nagrzewnica. A co do punktu 2 z pierwszego postu, to jestem praktycznie pewny, że to aku.

Przytkana nagrzewnica cały czas by słabiej grzała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słychac u ciebie przy właczaniu i wyłaczaniu dmuchawy pukniecie z okolic schowka u mnie dopóki nie zaczął sie odzywać ten dźwięk był ten sam problem. A po drugie odkręcaj zbiorniczek i korek podwiąż go pod otwarta maskę i niech ci tak pochodzi trochę może masz zapowietrzony układ. BTW jeśli nagrzewnica ci grzeje dobrze w jakimkolwiek momencie tzn ze jest ok.

Edytowane przez Pawelz23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

1.Co do grzania tak jak podejrzewałem - Pompa wody. Nie goniło płynu,tak jak to opisał jeden z kolegów. Problem zniknął całkowicie po jej wymianie na nową.. Do tego termostat też był już leciwy i również wleciał nowy. Nadmuch działa, teraz grzeje prawidłowo nawet na jałowych obrotach. Co do klap, to wszystkie prawidłowo się otwierają ;)
Podobno można podejrzeć też błędy dot. nawiewu na panelu klimatronika, prawda to ? 

2. Abs.
Po diagnostyce pokazało uszkodzenie sterownika abs, wszystkie czujniki hulają jak trzeba. Teraz najważniejsze pytanko - Gdzie w a4b5 jest ten wredny sterownik od abs ?? w B6 jest chyba przy pompie od abs'u, a w B5 ?? Może ktoś podpowiedzieć, bo na necie nic o tym nie ma :P 
Panowie co do aku, to jest nówka sztuka, bo stary był tak dopełniony wodą destylowaną, że aż się niego wylewało. Miałem nówkę,to od razu podmieniłem. Był naładowany na full ;)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką kupiłeś pompę wody - pytam z ciekawości.

Nie wiem czy w A4 B5 jest sterownik ABS, po prostu koło piasty są czujniki ABS po lewej i po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem jakiej firmy ta pompa. Będę się widział z moim mechanikiem, to zapytam.  
Sterownik musi być, jak by inaczej odczytywało impulsy z czujników i zarządzało całym systemem  ?
jak wpiszę frazę sterownik abs a4b5 to wyskakują takie puchy : 
 

s-l1000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem dziś kanapę i tam za ciorta nic nie ma.. Chyba, że odkręca się te plastikowe nakrętki i one trzymają jakąś osłonę,  pod którą jest ta zguba. Było trochę za zimno by się dalej grzebać, jutro zobaczę dokładnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała puszeczka to musi być gdzieś przykręcona :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie jest taka mała :P mam już drugą na podmiankę.  Nie dawało mi to spokoju, poszedłem dzis jeszcze raz zajrzeć :P
Podniosłem kanapę do góry a tam nic. Tylko wiązka przewodów w ciemnym plastikowym korytku.. 
Żadnej maskownicy, osłony itp. A może jest pod wykładziną zaraz przy czole siedziska ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nigdy nie przerabiałem tego tematu, najlepiej jak byś założył temat w dziale elektrycznym to może ktoś się znajdzie i Ci na jakimś schemacie pokaże, ewentualnie jedź jutro do elektryka i Ci powie gdzie jest :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały paradadoks. Sam jestem elektrykiem :D Dobra założę. Dzięki za wszelką pomoc, pozdro !

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a sterownik ABS to nie jest bezpośrednio przy pompie ABSu? Taka duża kostka wpięta.? Tutaj rysunek poglądowy, nawet z Passata B5 

imageproxy.jpg

Edytowane przez Przemek.1997
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Przemku. Dziś kolega rozwiał wszelkie moje wątpliwości po telefonicznej rozmowie. Zdjęcia sterownika, które krążą po google to ściema :P 
temat do zamknięcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...