Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pobór prądu na postoju


Kucmin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Ostatnio zmagam się z prądem bo mimo, że akumulator ma tylko rok, to samochód ma problem z rozruchem, nie ma siły kręcić. Oddałem akumulator na gwarancję, twierdzą, że jest okej. Zmierzyłem tańszym multimetrem, na wartości do 10A, pokazuje 0.23 i od razu spada do 0.08. Chodzi mi głównie o to, czy pobór prądu jest w miarę okej, czy powinien być niższy? Samochód nie był odpalany od 2h przed pomiarem (czytałem, że różne podzespoły wyłączają się dopiero po czasie). Po przełączeniu multimetra na 200mA pokazywał w okolicach 2.x 

Zatem, pytanie brzmi czy szukać winy ze strony akumulatora, czy może jednak coś kradnie prąd? Samochód jak postoi z dzień /dwa już nie ma siły odpalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem jak był w aucie licznik jaegera zespsuty, cały czas brał mi prąd jak się potem okazało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmagalem sie z podobnym problemem, po 4h walki z miernikiem okazalo sie ze lampka w bagazniku caly czas swieci, w sedanie nie widac tego nawet w nocy. Auto rozladowywalo sie w 2 dni. Rozwiazalem to wyjmujac zarowke zanim naprawie wlacznik tej lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pobór na postoju masz 80mA (czyli 0,08A) i utrzymuje się cały czas tak samo to mieści się w normie. Im mniej tym lepiej, mierzyłem 3 rózne a4 i wychodziły mi wyniki od 30mA do 90mA u mnie - tj. 0,03A do 0,09A (u mnie sam sterownik lpg pobierał 40mA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2018 o 19:46, bizonek069 napisał:

Ja tak miałem jak był w aucie licznik jaegera zespsuty, cały czas brał mi prąd jak się potem okazało

naprawiałeś czy wymieniałeś na vdo? padł mikroprocesor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak padł procesor. Wymieniłem na full fis vdo i mam spokój oraz zero problemów z aku od tego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2018 o 23:20, bizonek069 napisał:

Tak padł procesor. Wymieniłem na full fis vdo i mam spokój oraz zero problemów z aku od tego czasu

Kolego vdo podchodzi p&p? Czy trzeba rezać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem z jaegera 1/2 fis na vdo full fis. Musialem dokupić manetkę zeby sterowac fisem i wiązkę do manetki i szarą wtyczkę. Potem zostaje tylko kodowanie immo i zgranie wsadu ze starego licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...