Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło hydrokinetyczne audi a4b5 1.8T tiptronic


Benedykt212

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni grupowicze, 
podejrzewam, że sprzęgło w mojej Antosi zaczyna się kończyć. Pacjent to Audi A4B5 1.8T Tiptronic polift - ośka. Chciałbym się zapytać czy jest sens bawić się ze sprzęgłem, czy od razu zacząć szukać skrzyni ze sprzęgłem na podmiankę? Zdania są chyba podzielone w tej kwestii. 
Czy ewentualnie mamy tutaj kogoś z łodzi, kto ogarnia te tematy ? 
Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problemy skrzyni wskazują na hydrokinetyka to po co chcesz podmieniać skrzynię, tym bardziej nie wiadomo w jakim stanie i jak była używana?

Oddajesz sprzęgło hydrokinetyczne do zakładu zajmującego się ich regeneracją i zakładasz potem zregenerowane.

Do tego wymieniasz olej i filtr oleju a także czyscisz sterownik hydrauliczny.

Co ci się dzieje ze skrzynią? Sprawdzałeś błędy w ECU silnika i skrzyni?

 

Wysłane z OP3T

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ,  dołączę sie. A4 b6 1.8 t quattro tiptronic. Często przeciąga biegi, nieraz czuć dużo bardziej zmianę biegu,  auto wibruje od kupienia.  Całkowicie wszytkie elementy mogące to powodować zostały wyeliminowane. Został konwenter.  Moje pytanie brzmi co kupić do wymiany takiego konwentera procz jego samego?  Jakieś oringi.  Simmeringi , uszczelki?  Może jakiś czujnik co często pada a jest dojscie trudne.  Vcds wywala czasami błędy Wlansie konwentera i czujnika temperatury oleju g93 o ile dobrze pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...