Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagły zanik spryskiwaczy


Minkina91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Jadąc w trasie wczoraj znikły mi spryskiwacze tj. po pociągnięciu do siebie dźwigni wycieraczek nic się nie dzieję tzn wycieraczki startują, co ciekawe razem z zanikiem spryskiwaczy podczas dalszych prób zauważyłem, że startuje tylna wycieraczka. Z oczywistości: płyn jest, silniczka nie słychać (ani do bixenonów ani do szyb). Z ciekawostek jeszcze podczas jazdy samochód rzadko ale co jakiś czas potrafi sam włączyć klakson, kierunkowskaz i wycieraczki. Nasuwa mi się pytanie czy za to nie odpowiada jakiś moduł który właśnie kończy swój żywot? Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka I jak cos sie udalo dowiedziec ze spryskami? Mam podobnie wycieraczki smigaja a nie slychac pompki, plynu nie podaje, bezpieczniki dobre co moze byc?

Wysłane z mojego HUAWEI ATH-UL01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też MCE. Jak masz problemy ze spryskiwaczami, wycieraczkami, kierunkowskazami to właśnie MCE nimi steruje. Może został zalany? Sprawdź drożność odpływów wody pod akumulatorem.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też MCE. Jak masz problemy ze spryskiwaczami, wycieraczkami, kierunkowskazami to właśnie MCE nimi steruje. Może został zalany? Sprawdź drożność odpływów wody pod akumulatorem.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio nie padalo bardzo u nas zeby zalalo modul, a jak sie dostac do pompki?

Wysłane z mojego HUAWEI ATH-UL01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka jest w zbiorniczku płynu za lewym nadkolem. Trzeba ściągnąć lewe przednie koło i plastikowe nadkole wtedy zobaczysz zbiorniczek płynu i pompki.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... też mam ten problem, włączam spryskiwacze przedniej szyby, a zamiast tego włącza się tylna wycieraczka. Nie działa też regulacja " prędkości wycieraczek", czasem też nie działają 2 pierwsze dwa tryby pracy wycieraczek. Udało wam się ogarnąć wasze usterki ?

Edytowane przez Racestar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... też mam ten problem, włączam spryskiwacze przedniej szyby, a zamiast tego włącza się tylna wycieraczka. Nie działa też regulacja " prędkości wycieraczek", czasem też nie działają 2 pierwsze dwa tryby pracy wycieraczek. Udało wam się ogarnąć wasze usterki ?
U mnie byla padnieta pompka, wymienilem I smiga

Wysłane z mojego HUAWEI ATH-UL01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a w moim przypadku po wymianie taśmy z przełącznikami problem zniknął ( czyli najprawdopodobniej prawa manetka lub taśma, nie miałem już czasu tego sprawdzić )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...