Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nietypowy problem z układem chłodzenia


Bartekg94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum, jestem Bartek, na codzień jeżdżę audi a6 c5 4.2 v8 ale mój dzisiejszy problem dotyczy Audi a4 b6 1.8 turbo. Otóż tak, mam płyn chłodniczy na minimum, rozgrzewam auto do 90 stopni robie dynamiczną rundę do okola tzw komina, staje, odkręcam korek na pracującym silniku jest standardowe psyknicie wszystko dobrze. Dolewam płyn do maxa zakręcam korek robie koleją dynamiczną rundę do okoła komina, staje odkręcam korek na pracującym silniku i jest fontanna, wywala konkretnie płyn. Uprzedzam wszystkich miłośników uszczelki pod głowicą, sprawdzalem testerem, nie ma Co2. Dodam że problem wystąpił po wymianie termostatu a przynajmniej po niej został zauważony. bez odkręcania korka nic się nie dzieje, temp 90, bokiem nie wywala. Miał ktoś podobne przeboje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo płynu, jak rozgrzany to zwiększa swoją objętość więc normalne, że może coś wywalić przy raptownym odkręceniu. Na gorącym silniku powinno się delikatnie odkręcać korek ale raczej należy tego unikać. Poza tym płyny uzupełnia się na zimnym silniku.

Jakieś ubytki czy inne problemy? Jak nie to nie ma co szukać problemów na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kolego rozumiem. Auto jest na handel i przypadkowo po wymianie termostatu zauwazylem problem, nie  chce przestraszyć kupującego takim kipiszem. Raczej to nie jest normalne, w mojej a6 mam full płynu, silnik nagrzany do końca po trasie i po odkręceniu korka mam psyk a nie fontanne, i nigdy nie zauważylem podobnego objawu, a przynajmniej nie przy sprawnym układzie chłodzenia. Oczywiście ubytków ani innych problemów w tym aucie nie stwierdzilem 

Edytowane przez Bartekg94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z korkiem tez tak pomyślałem, dziś to sprawdzę. A co powiecie na delikatnie za późno otwierajacy się termostat? Może tu tkwi problem?

Edytowane przez Bartekg94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...